2019-03-04

Аліна Бережна та Олександр Хоцянівський – срібні призери міжнародного турніру «Дан Колов – Нікола Петров»

З 28 лютого по 3 березня в Болгарії в містечку Русе відбувся рейтинговий турнір з вільної боротьби серед чоловіків та жінок «Дан Колов – Нікола Петров», який зібрав понад 500 кращих спортсменів з 42 країн.

У скарбничку збірної команди України дві срібні медалі принесли спортсмени школи вищої спортивної майстерності Донецької області.

Після перерви, пов’язаної з народженням дитини, на міжнародний п’єдестал пошани повернулась Аліна Бережна (Махиня) – заслужений майстер спорту України, чемпіонка світу та Європи (2013), чемпіонка Перших Європейських ігор-2015, учасниця Олімпійських ігор-2016.

У півфіналі вагової категорії 72 кг серед жінок наша борчиня перемогла китаянку Чучу Ян, яка вже встигла здобути чимало перемог на молодіжних змаганнях. А суперницею Бережної у фіналі стала Тусе Босун з Туреччини – двічі чемпіонка Європи U23 та чемпіонка світу U23, а також володарка «бронзи» дорослого чемпіонату світу та переможниця багатьох міжнародних турнірів. У напруженій сутичці українка програла з рахунком 6:4.

Також срібним призером у ваговій категорії 125 кг серед чоловіків став майстер спорту України міжнародного класу Олександр Хоцянівський. У чвертьфіналі він переміг росіянина Саїда Гамідова – чемпіона світу U23, чемпіона світу та Європи серед молоді. У фіналі Олександр зустрівся з триразовим чемпіоном Азії, триразовим володарем Кубку світу Парвізом Хадібасманжі з Ірану і, на жаль, поступився за підсумками впертої боротьби.

Ще одна представниця Донецької області Ірині Гусяк, яка виступала у ваговій категорії 53 кг, не змогла претендувати на нагороди, посівши 8 місце.

Додамо, що в командному заліку рейтингового турніру «Дан Колов – Нікола Петров» 2019 року жіноча збірна України стала другою, а чоловіча збірна – четвертою.