2019-07-03

Алла Марущук здобула «золото» на чемпіонаті України з велоспорту на шосе серед юніорок

З 24 по 30 червня в Київській області відбувся чемпіонат України з велоспорту на шосе в олімпійських номерах програми (індивідуальна гонка на час, індивідуальна групова гонка) серед чоловіків, жінок, юніорів, юніорок.

Змагання зібрали 185 учасників, які представляли 24 команди областей країни та міста Київ. Від Донеччини на чемпіонаті виступили 14 спортсменів: серед юніорок – Алла Марущук і Олена Ребракова (2003 року народження, представниці обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з велоспорту та Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Н.Бубки, тренери Валерій Красов та Олександр Геращенко), серед юніорів – Дмитро Полупан, Данило Білоус, Віталій Терешенок (ОСДЮСШОР), Максим Телегін та Гліб Юрченко (ДВУОР), серед чоловіків – Даніїл Нікулін, Олег Перепелиця (ОСДЮСШОР), Антон Буклей, Анатолій Будяк, Ростислав Жуковський, Ілля Клєпіков і Тимур Русія (школа вищої спортивної майстерності).

У перший день змагань золоту нагороду в скарбничку Донецької області принесла Алла Марущук, яка в індивідуальній гонці на час 20 км продемонструвала час 31 хв. 16 сек. Срібною призеркою тут стала Яна Линник з Київщини (31 хв. 41 сек.), «бронзу» здобула Дарина Нагуляк з Хмельниччини (32 хв. 05 сек.). Ще одна представниця Донеччини Олена Ребракова фінішувала п’ятою (32 хв. 17 сек.). У індивідуальній груповій гонці Алла Марущук стала сьомою, Олена Ребракова – дев’ятою.

Юніори Донецької області в індивідуальній гонці на час показали такі результати: Данило Білоус – 7 місце, Дмитро Полупан – 10 місце, також у топ-20 – Віталій Терешенок, Максим Телегін, Гліб Юрченко. У індивідуальній груповій гонці Данило Білоус був десятим.

Чоловіки в індивідуальній гонці на час долали 33 км, де Ілля Клєпіков став шостим, Даніїл Нікулін – десятим, Ростислав Жуковський – одинадцятим, Тимур Русія – тринадцятим. У індивідуальній груповій гонці на 200 км Анатолій Будяк посів 6 місце, Ілля Клєпіков – 9 місце, Ростислав Жуковський – 11 місце, Тимур Русія – 16 місце.

Зазначимо, що велосипедистка Донеччини Алла Марущук разом з Дариною Нагуляк із Хмельницької області представлять Україну на XV літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, що відбудеться з 21 по 27 липня 2019 року в столиці Азербайджану Баку.