2017-09-26

Артем Піддубний – чемпіон України з марафонського бігу

24 вересня в Дніпрі відбувся чемпіонат України з марафонського бігу. Золоту медаль і титул кращого марафонця країни виборов Артем Піддубний. Представник Донеччини фінішував першим із значною перевагою, подолавши дистанцію за 2 години 21 хв. 47 сек.

Забіги на довгі дистанції (марафонську, напівмарафонську та ін.) Дніпро організував вдруге в історії. Минулорічний дебют Федерація легкої атлетики України визнала вдалим і довірила Дніпру проведення національного чемпіонату, на що претендувало одразу декілька міст.

Погода в цей день атлетам посприяла – у Дніпрі дощило. Стартувавши з площі Героїв Майдану, спортсмени долали марафонську дистанцію (42 км 195 м) по мальовничій набережній, що є найдовшою в Європі. Конкуренція була чималою, і все ж таки Артем Піддубний не залишив суперникам жодного шансу на перемогу. 23-річний бігун із Бахмута випередив найближчого переслідувача майже на шість хвилин і фінішував з часом 2:21:47 (норматив майстра спорту України – 2:22:00). Вітаємо представника Школи вищої спортивної майстерності (тренери Тетяна Серорез і Віталій Мельцаєв).

«Я задоволена, що Артем виконав норматив майстра спорту, це було заплановано, – прокоментувала успіх вихованця Тетяна Серорез. – На попередніх змаганнях він демонстрував час, наближений до нормативу, i ось це сталося».

«Марафони бігаю вже два роки, – розповідає Артем Піддубний. – Навесні в Харкові я показав 2:25, тобто був близьким до нормативу. До чемпіонату країни цілеспрямовано готувався протягом літа, і тренери мене підбадьорили: «Програму виконуєш на відмінно, тому ти зможеш пробігти за нормативом майстра». У Дніпрі був мій дев’ятий марафон. Хотілося або перемогти, або виконати норматив. Відриватися від групи я почав приблизно на 15-му кілометрі. Ключовим моментом став розворот на дистанції: до цього вітер допомагав, штовхаючи в спину, а тепер, навпаки, намагався зупинити. Після розвороту суперники не змогли підтримувати мій темп, почали відставати. Ось так у самотності я й дістався фінішу. Задоволений, що вдалося досягти обох цілей. Тепер планую за два тижні змагатися на київському марафоні. Якщо встигну відновитися».

На дніпровському марафоні Донеччину представляв ще один атлет. 24-річний Олег Чорний із Маріуполя (тренер В.Киян) фінішував з 11-им часом (3:36:33). У командному заліку Донецька область посіла другу позицію (160 очок) слідом за сумчанами (330 очок).