2017-09-30

Баскетбольний сезон стартував турніром пам’яті Валентина Романця

Традиційно для маріупольських шанувальників баскетболу сезон розпочинається турніром пам’яті заслуженого тренера України Валентина Романця. У цьогорічних змаганнях перемогли господарі – основна команда МБК «Маріуполь».

Валентин Романець – вихованець маріупольського баскетболу, майстер спорту СРСР, успішно виступав за команду «Спартак» (Ленінград). Після повернення до Маріуполя грав за місцеві команди і тренував молодь. Валентин Романець зробив видатний внесок у появу баскетбольної команди «Азовмаш». Створений ним колектив став учасником чемпіонату СРСР, Суперліги України, володарем Кубка України, змагався в європейських турнірах. В останні роки життя Валентин Миколайович керував дублерами «Азовмашу». Фактично він виховав десятки відомих майстрів баскетболу, за що йому присвоєно звання заслуженого тренера України.

Сьомий щорічний турнір, що відбувся 22-24 вересня в Палаці спорту «Азовмаш», зібрав чотири колективи. Головна баскетбольна команда міста – МБК «Маріуполь» – виступила основним і молодіжним складами. Також у змаганнях взяли участь БК «Азовсталь» і БК «Краматорськ».

Найсильнішою командою турніру стала «основа» МБК «Маріуполь», яка в трьох матчах здобула три перемоги. Срібні нагороди у гостей – БК «Краматорськ», бронзові – у БК «Азовсталь».

Кращими гравцями турніру визнано Олександра Будюка (МБК «Маріуполь»-2), Олександра Сорокіна (БК «Азовсталь»), Антона Васильєва (БК «Краматорськ»), Дмитра Березкіна (МБК «Маріуполь»-1).

Тепер на баскетбольних вболівальників очікують змагання чемпіонату України у вищій лізі. У стартовому турі МБК «Маріуполь» прийматиме БК «Дніпро»-2. Матчі відбудуться 7-го жовтня (о 14.00) і 8-го жовтня (о 12.00).