2017-11-26

Баскетбольний трилер у донбаському дербі

25-26 листопада у спортзалі загальноосвітньої школи №16 Краматорська відбулися календарні матчі чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд першої ліги. Учасників змагання привітав начальник управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик. У зустрічі баскетболістів Краматорська і Маріуполя інтрига протрималася до фінальної сирени – 82:78 і 70:69.

Перед стартовим сигналом учасників привітав начальник управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, перший заступник голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області. «Дуже приємно, що серед семи команд у групі першої ліги чемпіонату України, де змагаються баскетболісти з Донеччини, Харківщини та Дніпра, наш регіон представлять три колективи: «Краматорськ», «Маріуполь-2» та «Дружківка». Великий баскетбол повертається, і, думаю, спільними зусиллями ми досягнемо того, щоб і серед учасників Суперліги був клуб Донецької області», – сказав він.

«Краматорськ» – «Маріуполь»-2 – 82:78 (29:21, 19:15, 17:22, 17:20)

Найрезультативніші: Лакомов – 18, Маляренко -15, Степанов -15, Лаухін – 14; Говор – 36, Будюк – 17, Шаванов – 16

У першому матчі протистояння БК «Краматорськ» захопив ініціативу з перших хвилин. Господарі майданчика в якусь мить мали перевагу в 15 очок (23:8), але маріупольці в ролі «наздоганяючих» проявляли неабияку активність, і перша чверть завершилася з рахунком 29:21. У другій чверті краматорчани були більш напористими та влучними, як підсумок – 48:36.

У третій чверті баскетболістам з півдня Донеччини знову вдалося скоротити відставання – 65:58, і вони продовжували боротися до кінця, сягнувши в заключній чверті мінімального розриву в 3 очки. Але все ж таки переломити хід зустрічі, у якій весь час вели в рахунку краматорчани, маріупольцям не вдалося. Кінцівка залишилася за господарями, і фінальна сирена зафіксувала на табло 82:78.

«Краматорськ» – «Маріуполь»-2 – 70:69 (25:21, 8:16, 21:19, 16:13)

Найрезультативніші: Лакомов – 22, Степанов -15, Щербік -10, Лаухін – 14; Будюк – 23, Шаванов – 14.

Повторна зустріч рівних за силами команд додала в драматургії: протягом гри лідер змінювався 11 разів, а суперники не відпускали одне одного не більше, аніж 9 очок. Першу чверть трошки вдаліше провели краматорці – 25:21, а ось другу з подвійною перевагою виграли гості, і на велику перерву команди пішли за рахунку 33:37. У третій чверті – справжні «гойдалки», в яких маріупольці спромоглися зберегти свою перевагу 54:56. А ось кінцівка, у якій маріупольці мали шестиочкову перевагу, пройшла в кращих традиціях баскетбольних гросмейстерів, які вирішують долю матчу на фінальних секундах. На цей раз міцнішими нерви виявилися у краматорців, які й вирвали перемогу – 70:69.

Завдяки двом перемогам над сусідами краматорська команда, яку тренує Олег Сосой, піднялась у турнірній таблиці і розташувалася на третьому рядку, слідом за «Маріуполем»-2.

Турнірна ситуація команд групи 1 на 27 листопада: «Політехнік»-2 (Харків) – 12 очок (6 матчів); «Маріуполь»-2 – 12 (8); «Краматорськ» – 10 (6); «Універбаскет» (Харків) –  8 (4), «Дніпро»-3 – 6 (4); «Дружківка» – 6 (6), «Восток» – 6 (6).

У наступному турі, 2-3 грудня, зустрінуться: «Універбаскет» (Харків) – «Маріуполь»-2; «Дніпро»-3 – «Краматорськ»; «Восток» (Лозова) – «Дружківка».