2018-08-13

Берлін-2018. Фінали Ткачук і Смелика, досвід для Позднякова, Миколенко, Голєнєвої

6-12 серпня в Берліні (Німеччина) проходив головний легкоатлетичний старт сезону – чемпіонат Європи серед дорослих. У п’ятий та сьомий дні змагань у складі збірної команди України Донецьку область представили 5 спортсменів школи вищої спортивної майстерності.

На жаль, у змаганнях естафет 4х400 метрів нашим атлетам – Олексію Позднякову та Марії Миколенко – не вдалося подолати кваліфікацію.

Склад чоловічої четвірки був наступним: Олексій Поздняков, Данило Даниленко, Станіслав Сеник, Віталій Бутрим. Олексій передав естафетну паличку Данилові другим, але далі українці опустилися на шосту позицію, на ній і фінішували – 3.05,95.

«На мою думку, у нас було замало тренувань, під час яких ми б напрацьовували передачу палички, штовхалися б один з одним», — так прокоментував виступ Олексій Поздняков.

Склад жіночої естафети на перший раунд видався дещо експериментальним і був визначений буквально за годину до старту. До бойової трійки: Катерина Климюк, Анастасія Бризгіна та Тетяна Мельник приєдналася представниця Донеччини Марія Миколенко, яка добре проявила себе на бар’єрній 400-метрівці. Прикро, але у фінішному протоколі наші дівчата отримали дискваліфікацію. Причина – вибігання з коридору під час передачі палички з першого на другий етап.

«Я боялася наштовхнутися на суперниць, і перестаралася», — визнає свою помилку Марія Миколенко.

Вечірня сесія 10 серпня відзначилась участю у фінальному забігу на 400 м з бар’єрами Вікторії Ткачук. Спортсменці не вдалося покращити свій півфінальний час (55,37 с), і в підсумку вона фінішувала сьомою (56,15 с).

«Стан був не найкращий, не змогла я пробігти швидше, — каже Вікторія Ткачук. — На жаль, це сталося саме в день фіналу, і нічого не змогла цим зробити. У чому причина – наразі сказати не можу, треба передивитися відеозапис, проаналізувати. Але те, що стан був набагато гіршим, ніж напередодні, це сто відсотків. Гарно була готова, але ноги чомусь не слухали».

Останній день чемпіонату Європи з легкої атлетики, 12 серпня, розпочався зі змагань марафонців, де Донецьку область представляв Олександр Сітковський. Наш атлет фінішував з часом 2:18.52, який дозволив йому посісти 24-ту сходинку. Також у Берліні підраховували командний залік у рамках Кубку Європи з марафону (за трьома найкращими результатами), і українці опинились тут на восьмій позиції.

На вечірню сесію завершального дня змагань прийшовся виступ чоловічої естафетної команди 4х100 метрів, капітаном якої був представник Донецької області Сергій Смелик. У півфіналі українці (окрім Смелика, бігли Олександр Соколов, Еміль Ібрагімов і Володимир Супрун) показали кращий час сезону – 38,86 секунд, а на вирішальному забігу фінішували ще швидше – 38,71 секунд! Таким чином, хлопці посіли п’яте місце серед найсильніших в Європі. Цікаво, що до національного рекорду не вистачило 18 сотих. А могло бути й ще краще, адже на другій половині дистанції Сергій схопився за ногу і почав уповільнюватися.

«На метрі 70-80-му прихопило, — розповідає Смелик. — Я намагався наздогнати француза, спочатку пішло, зачепився за нього. І тут відчув спазм. Ми їхали сюди не фаворитами. Потрапити до фіналу ще було до снаги, але за призи боротися ще важкувато. Дякую хлопцям, всі вони свої етапи відбігли гідно».

Україна і Донеччина були представлені також у жіночій естафеті 4х100 метрів. Щоправда, там виступ дівчат, які напередодні через травму втратили лідера – Христину Стуй, виявився коротшим. Анна Плотіцина, Аліна Калістратова, Яна Качур та атлетка Донеччини Анастасія Голєнєва показали в півфіналі 10-й підсумковий час – 43,90 сек.

«Я вперше виступала за команду на таких серйозних змаганнях, — каже Анастасія Голєнєва. — Це величезний досвід. Було дуже страшно, тому що на тобі висить велика відповідальність. У голові було одне – зробити все так, як казали тренери. Тепер розбиратимемо відео забігу і працюватимемо над помилками».

Нагадаємо, усього в складі збірної команди України Донецьку область на чемпіонаті Європи в Берліні представляли 9 легкоатлетів школи вищої спортивної майстерності: Анастасія Голєнєва (4х100 м), Аліна Логвиненко (400 м), Вікторія Ткачук (400 м з бар’єрами), Марія Миколенко (400 м з бар’єрами, 4х400 м), Ольга Саладуха і Анна Красуцька (потрійний стрибок), Сергій Смелик (200 м, 4х100 м), Олексій Поздняков (400 м, 4х400 м) та Олександр Сітковський (марафон).

За підсумками чемпіонату Європи-2018 українці посіла 10 сходинку в медальному заліку. У національної збірної – 7 нагород: 2 золоті, 3 сріблі, 2 бронзові. Найкращими стали британці, які виграли 18 медалей, з них 7 золотих. А от у таблиці за очками, де враховуються місця з 1-го по 8-ме, Україна розташувалась на сьомому рядку.

 

За інформацією Федерації легкої атлетики Українипорталу «Жорстка атлетика»

Поділитись

Визначено кращих спортсменів та тренерів Донецької області в лютому 2018 року
Єлизавета Бризгіна: «Дуже приємно здивована умовами, що створені в Бахмуті»
«Олімпійські веселі старти» у Маріуполі