2019-07-03

Борці Донеччини здобули повний комплект нагород на чемпіонаті Європи U15 у Кракові

27-30 червня в місті Краків (Польща) відбувся чемпіонат Європи з вільної, жіночої та греко-римської боротьби серед юнаків та дівчат до 15 років.

У складі збірної команди України від Донецької області на змагання поїхали 12 спортсменів, чотирьом з яких вдалося піднятися на п’єдестал пошани.

Марія Єфремова з Бахмута, учениця Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки (тренери Андрій та Максим Єфремови) здобула «золото» у ваговій категорії 39 кг. Юна борчиня провела 4 сутички, і всі завершила перемогою: спочатку виграла у росіянки Дінари Циренжапової, потім – у Чаїр Шавал з Туреччини, у півфіналі – у ще однієї росіянки Софії Федорченко, а у фіналі виявилась сильнішою за румунку Ніколету Баян.

Аїда Керимова з міста Торецьк, вихованка обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, учениця Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки (тренери Олег Нікіфоров, Григорій Шепелєв), яка ще кілька днів тому в Італії стала чемпіонкою Європи з боротьби серед кадетів, цього разу задовільнилася «сріблом». У ваговій категорії 46 кг Аїда була сильнішою за італійку Віолу Нігі, росіянку Софію Джумаділову, полячку Ніколу Дроздек, болгарку Волху Хардзей, але у фіналі одним балом поступилась росіянці Катерині Карпушкіній.

Галина Олексіївська з міста Торецьк, вихованка обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, учениця Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки (тренери Тетяна Богданова, Григорій Шепелєв) також стала срібною призеркою. У ваговій категорії 62 кг вона здобула три перемоги: над росіянкою Алісою Чернишковою, угоркою Марією Вечернієш, гречанкою Лолі Коліцопулу, проте у фіналі програла росіянці Аліні Рибкіній.

Микита Дементієв з Маріуполя, вихованець спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з греко-римської боротьби ім. Г.Г.Узуна (тренери Денис Бутенко та Ігор Годлевський), у ваговій категорії 38 кг здобув бронзову медаль. Після того, як у першій сутичці Микита поступився Імаму Магомадову з Росії, він надалі тричі виграв у втішній турнірній сітці змагань. Наш борець був сильнішим за молдованина Максима Сарманова, болгарина Дімітара Георгієва та грузина Луку Джавахадзе.

Додамо, що збірна дівчат-борчинь України до 15 років на чемпіонаті Європи в Кракові здобула всього 13 медалей та в загальнокомандному заліку посіла перше місце.