2017-10-11

Дзюдоїстки Донеччини – на п’єдесталі чемпіонату України в Сумах

5-7 жовтня в Сумах відбулася головна подія року в календарі спортивних заходів українського дзюдо – індивідуальний та командний чемпіонати України. За результатами цих змагань буде сформовано національну збірну команду на 2018 рік – перший рік відбору на участь у ХХХІІ Олімпійських Іграх-2020 в Токіо.

У числі спортсменок-жінок, які піднімалися на п’єдестал пошани, опинилися і представниці Донецької області.

За підсумками боротьби у ваговій категорії 70 кг наші дзюдоїстки, вихованки заслуженого тренера України Миколи Ящука, здобули дві медалі.

Чемпіонкою України вдруге у своїй дорослій кар’єрі стала Марина Андрієвська. Вона дуже впевнено провела свої сутички проти Анни Герман (Сумська область), Ірини Хрящевської (Київ) та Людмили Дроздової (Одеська область), вигравши їх достроково.

Володаркою «бронзи» стала Карина Саркісян, яка виявилася сильнішою за Анну Бойко (Рівненська область) та Анну Герман (Сумська область).

Близькими до нагород були Анна Островська (тренер Микола Ящук) та Аліна Романенко (тренери Дмитро Ігнатенко, Інга Бобровська), які в боротьбі за треті місця поступилися своїм суперницям і стали п’ятими – у вагових категоріях до 48 кг і до 52 кг відповідно.

Островська переможно провела сутички проти Інни Гоменчук (Волинська область), Єлизавети Дідоренко (Сумська область), Руслани Перехрест (Дніпропетровська область), Романенко – проти Юлії Орчакової (Львівська область) та Вероніки Суховенко (Одеська область). При цьому завдяки своєму виступу Аліна Романенко виконала норматив майстра спорту України.

Зазначимо, що в загальному заліку чемпіонату України збірна Донеччини посіла 5 місце (жінки – 4 місце), пропустивши вперед збірні Харківської, Дніпропетровської, Запорізької областей та Києва.

У командному чемпіонаті України з дзюдо серед жінок спортсменки Донецької області розділили третє місце з представницями Волині. Від Донеччини тут виступали Анна Островська, Олександра Камінська (в/к 52 кг), Аліна Романенко (57 кг), Юлія Яковлева (63 кг), Карина Саркісян (70 кг), Анастасія Аболенцева та Зоя Пилипчатіна (+70 кг).

Усього в змаганнях взяли участь 288 спортсменів з 21 регіону України.