Громадська організація «Донецька обласна федерація греко-римської боротьби»

Адреса : 84331, м. Краматорськ, вул. Н.Курченко, б. 4, кв. 83

Керівник : Куденко Євген Валерійович

тел : +380509079005

email : oleg.evt65@gmail.com

Віце-президент: Іващенко Костянтин Володимирович

Греко-римська боротьба – пріоритетний вид спорту І категорії, пріоритетним його затверджено у містах Маріуполь, Краматорськ, Костянтинівка, Слов’янськ.

Якісно ведеться робота у відділенні греко-римської боротьби Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, обласній спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву з видів боротьби. Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з греко-римської боротьби імені Г.Г.Узуна в Маріуполі є найкращою не тільки в Донецькій області, але й однією з кращих в Україні.

За роки незалежної України в Донецькій області вихована плеяда прославлених борців – перший олімпійський чемпіон незалежної України В’ячеслав Олійник, срібний призер ХХVІІ Олімпійських ігор 2000 р. у м. Сідней (Австралія) Давид Салдадзе, чемпіон світу Рустам Аджи, чемпіони Європи, володарі Кубка світу Григорій Комишенко і Руслан Хакімов.

На ХХІХ літніх Олімпійських іграх в Пекіні в складі збірної команди України від Донецької області виступали Олександр Дараган та Олександр Чернецький, на XXXI літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро – Олександр Чернецький.

1. Чемпіонати світу
Рустам Аджи – золото 1995 р.,Чехія (м.Прага); бронза 2001 р., Греція (м.Афіни)
В’ячеслав Олійник – срібло 1994 р., Фінляндія (м.Тампере)
Давид Салдадзе – бронза 2001 р., Швеція (м.Стокгольм)
Олександр Дараган – бронза 2001 р., Греція (м.Афіни)

2. Чемпіонати Європи
Григорій Комишенко – 1 золота 1994 р., 1 срібна 1996 р.
Руслан Хакімов – 1 золота 1995 р., 1 срібна 1993 р.
В’ячеслав Олійник – 1 золота 1994 р.
Давид Салдадзе – 2 бронзові 2002 р., 2003 р.
Олександр Дараган – 1 бронзова 2001 р.
Рустам Аджи – 1 бронзова 1997 р.
Олексій Вакуленко – 1 бронзова 2003 р.

3. Чемпіонати світу серед юніорів
1 м. – Олександр Дараган – 1996 р., Сергій Солодкій – 1997 р.
2 м. – Олександр Дараган – 1998 р., Михайло Швидкий – 2000 р., Олег Крьока – 2006 р., Олександр Тріфонов  – 2013 р.
3 м. – Олексій Вакуленко – 2000 р., Дмитро Арабаджі – 2007 р., Артем Цеповатенко – 2007 р., Олександр Шишман – 2008 р.

4. Чемпіонати Європи серед юніорів
1 м. – Григорій Комишенко – 1992 р., Сергій Солодкій – 1995 р., 1996 р., Олександр Дараган, Давид Салдадзе – 1997, 1998 рр., Денис Задачин – 2008 р., Євген Удинський – 2011 р.
2 м. – Рустам.Аджи – 1992 р., Лука Бодзашвілі – 2004 р., Денис Задачин – 2007 р., Олександр Шишман – 2008 р.
3 м. – Олексій Вакуленко – 2000 р., Болат Абдалаєв – 2000 р., Артем Цеповатенко – 2006, 2007 рр., Дмитро Пиньков – 2012 р.

5. Чемпіонати світу серед юнаків
1 м. – Михайло Швидкий – 1996 р.
2 м. – Михайло Швидкий – 1995 р.
3 м. – Артем Узун – 1996 р., Давид Салдадзе – 1997 р., Максим Євтушенко – 2013 р.

6. Чемпіонати Європи серед юнаків
1 м. – Сергій Солодкий – 1995 р., Євген Удинський  – 2011 р., Максим Євтушенко – 2013 р., Олександр Грушин – 2013 р.
2 м. – Олексій Лозовий – 2000 р., Ігор Загороднюк – 2003 р., Денис Задачин – 2005 р., Максим Фесенко – 2008 р.
3 м. – Олексій Лозовий – 2001 р., Іраклій Ломтадзе – 2003 р., Олександр Шишман – 2006 р., Дмитро Арабаджі – 2001 р., Дмитро Чмихов – 2011 р., Влад Коростильов – 2012 р.

7. Клубний Кубок Європейських чемпіонів
1 м. – СК «Гелікон» – 1994 р., СК «Азовмаш» – 2004 р.
2 м. – СК «Азовмаш» – 2002, 2003, 2005, 2007 рр.
3 м. – СК «Азовмаш» – 1998, 2000, 2001, 2006, 2010 рр.