2019-04-12

Хокейний клуб «Донбас» – чемпіон України сезону 2018/2019

12 квітня в Дружківці на льодовій арені «Альтаїр» відбувся п’ятий фінальний матч плей-офф Української хокейної ліги сезону 2018/2019 між клубами «Донбас» і «Дніпро» (Херсон). Як виявилося, гра стала вирішальною: «донбасівці» здобули перемогу, що стала четвертою в серії і, таким чином, вчетверте поспіль та всьоме в історії завоювали звання чемпіонів країни.

Нагадаємо, регулярний чемпіонат, що тривав з вересня 2018-го по лютий 2019-го, хокеїсти «Донбасу» завершили на першому місці. У 40 матчах вони мали 33 перемоги, причому 31 раз обігрували суперника в основний час і, таким чином, набрали 98 очок. У півфінальній серії плей-офф Української хокейної ліги підопічні тренера Сергія Вітера перемогли білоцерківський «Білий Барс».

Вирішальне протистояння з херсонським «Дніпром» почалося в Дружківці, де команда Донеччини розмінялася із суперником перемогами – 1:2 та 3:1. У Херсоні «донбасівці» були двічі сильнішими – 3:1 та 2:1. 12 квітня фінальна серія повернулася до льодової арени «Альтаїр», де господарі не впустили свого. На 6-й хвилині рахунок у вирішальному матчі відкрив Володимир Романенко, а в другому періоді господарі змогли зміцнити свою перевагу, закинувши ще тричі: після голу Максима Разумова більшість вдалося реалізувати Віталію Ляльці, а Ілля Коренчук відзначився в меншості. Гості відповіли курйозною шайбою, яку записали на Кирила Бондаренка.

Таким чином, гра та загалом фінальна серія завершились з рахунком 4:1 – «Донбас» святкує сьоме чемпіонство країни. До цьогорічного успіху «донбасівці» були кращими в сезонах 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018.

Додамо, що найкориснішим гравцем етапу плей-офф чемпіонату України в сезоні 2018/19 визнаний капітан ХК «Донбас», нападник Віктор Захаров, який набрав 16 очок за системою «гол + пас» (6+10).