2019-06-10

Катерина Зелених – бронзова призерка чемпіонату Європи з боротьби серед юніорів

3-9 червня в іспанському місті Понтеведра відбувся юніорський чемпіонат Європи з трьох видів боротьби: греко-римської, вільної та жіночої.

У складі збірної України з жіночої боротьби Донеччину представили дві спортсменки Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки.

Катерина Зелених з міста Бахмут, вихованка тренерів Максима та Андрія Єфремових, у ваговій категорії 62 кг піднялась на третю сходинку п’єдесталу. У кваліфікації та чвертьфіналі Катерина невимушено пройшла Гамзе Нур Адакан з Туреччини (12-0) та Янну Соммермейер з Німеччини (10-0), але за вихід у фінал, на жаль, поступилась Ірині Рінгачі з Молдови (2-6). У сутичці за бронзову медаль українка виявилась сильнішою за Жалу Алієву з Азербайджану (9-6).

Ще одна спортсменка Донецької області Тетяна Профатілова з Торецька, вихованка тренерів Олега Нікіфорова та Григорія Шепелєва, стала п’ятою у ваговій категорії 53 кг. Спочатку вона впевнено перемогла Аманду Томчук з Польщі, проте потім поступилась Зейнеп Єтгіл з Туреччини. У втішній сутичці Тетяна не залишила шансів Ані Марії Торрес Рубіо з Іспанії, але подолати Емму Мальмгрен зі Швеції, суперницю в боротьбі за «бронзу», не змогла.

Додамо, що за підсумками юніорського чемпіонату Європи в Понтеведрі жіноча збірна України посіла друге місце в загальнокомандному заліку.