2018-02-15

Легкоатлети Донеччини – в трійці кращих команд чемпіонату України в Сумах

6-7 і 9-11 лютого у манежі Сумського державного університету відбувся головний національний старт зимового сезону в легкій атлетиці – чемпіонат України в приміщенні серед дорослих, молоді і юніорів. Легкоатлети Донецької області посіли третє місце загального заліку серед дорослих.

6-7 лютого у Сумах відбувся чемпіонат України серед юніорів. У командному заліку збірна Донецької області посіла шосте місце. Це крок вперед (торік було сьоме місце). У командній скриньці юніорів Донецької області шість медалей.

Найрезультативнішою для юніорів Донеччини стала дистанція 200 м, на якій відзначились одразу два спортсмени: «золото» здобув Олексій Сергієнко (22,61 с), «бронзу» – Кирило Приходько (22,71 с).

Чемпіоном України у стрибках у довжину серед юніорів став Даніїл Горбенко. Результат 7,21 м забезпечив йому участь у двох міжнародних матчевих зустрічах у складі юніорської збірноі команди Украіни.

У секторі зі стрибків у висоту Давид Оломський посів другу сходинку з результатом 2,05 м. Третє місце у потрійному стрибку здобув Артем Коноваленко (14,81 м). На дистанції 800 м серед юніорок другою фінішувала Катерина Коваль з результатом 2.16,01 хв.

Також слід зазначити результати юніорів Донеччини у фінальних змаганнях. Микита Кадацький і Олександр Романовський посіли четверте і п’яте місця у штовханні ядра. Олена Радюк – п’яте місце на 400-метрівці. Поліна Батіщева – четверте місце на 800-метрівці. Микита Поліщук – п’яте місце у стрибках з жердиною.

За підсумками цих змагань тренери збірної України визначили кандидатів на участь у двох міжнародних матчевих зустрічах. У більшості видів відбір вже відбувся у Сумах, а представники метань мають можливість проявити себе 16-18 лютого на зимовому чемпіонаті України, який прийматиме Мукачево.

9-11 лютого у Сумах відбувся головний старт національного зимового легкоатлетичного сезону – чемпіонат України у приміщенні серед дорослих та молоді.

У загальнокомандному заліку дорослі атлети Донеччини набрали 1345 очок і посіли третє місце, поступившись Київській області (1925 очок) та місту Києву (1800 очок).

Найбільшу увагу глядачів було прикуто до сектору з потрійного стрибка. У жінок боротьба розгорнулася між Ольгою Саладухою з Донеччини та Русланою Цихоцькою з Буковини. Бронзова призерка Олімпійських ігор-2012 вже у першій спробі стрибнула на 13,85 см, і цей результат забезпечив їй перемогу. Головна суперниця поступилася 24-ма сантиметрами.

У чоловіків у цій дисципліні у протистоянні з Віктором Кузнєцовим (Київська обл.) та Андрієм Станчевим (Київ) перемогу здобув представник Донецької області Олександр Малосілов – 16,13 м (Кузнєцов – 16,03 м, Станчев – 15,79 м).

Таким чином, «золото» чемпіонату України в потрійному стрибку здобули стали Ольга Саладуха (13,85 м), Олександр Малосілов (16,13 м).

В бігу на дистанції 200 м чемпіонкою України стала Анастасія Голєнєва (24,09 с), а «золото» в естафеті 4х400 м – у жіночої команди Донецької області: Аліна Логвіненко, Вікторія Ткачук, Марія Миколенко,  Наталя Пироженко (3.40,13 хв).

Срібними призерами чемпіонату України стали Сергій Смелик (біг на 60 м – 7,71 с), Андрій Аліксійчук (бігу на 1500 м – 3.54,01 хв), Наталя Пироженко (біг на 800 м – 2.07,91 хв).

Бронзовими призерами чемпіонату України стали Олексій Поздняков (біг на 400 м – 47,69 с), Ігор Гончар (стрибки у довжину – 7,56 м), Катерина Попова (потрійний стрибок – 12,95 м), Андрій Аліксійчук, Кузьменко Олександр, Олексій Поздняков, Кирило Приходько (естафета 4х400 м – 3.24,16).

Близькими до п’єдесталу були спортсмени Донеччини, які посіли четверті-шості місця. Четверті результати мають Олексій Сергієнко (біг на 200 м – 22,53 с), Марія Миколенко (біг на 200 м – 25,76 с), Катерина Коваль (біг на 800 м – 2.13,17 хв), Ганна Шелех (стрибки з жердиною – 3,80 м). П’яті результати – Артем Алфімов (біг на 1500 м – 3.56,23 хв), Марина Дуць (біг на 1500 м – 4.45,37 хв), Ганна Нелепа (п’ятиборство – 3554 очок). Шостий результат – Артем Коноваленко (потрійний стрибок – 15,39 м).

У змаганнях серед молоді в активі атлетів Донецької області 11 медалей, 975 очок і п’яте місце загального заліку серед 26-ти команд.

Чемпіонами України серед молоді стали Наталя Пироженко (біг на 800 м – 2.07,91 хв), Андрій Аліксійчук (біг на 1500 м – 3.54,01 хв), Олександр Малосілов (потрійний стрибок – 16,13 м), Катерина Попова (потрійний стрибок – 12,95 м).

Срібними призерами чемпіонату України серед молоді стали Катерина Коваль (біг на 800 м – 2.13,17), Артем Алфімов (біг на 1500 м – 3.56,23 хв), Ігор Гончар (стрибки у довжину – 7,56 м).

Бронзовими призерами чемпіонату України серед молоді стали Марина Дуць (біг на 1500 м – 4.45,37 хв), Роман Кузьмінов (стрибки у висоту – 2,05 м), Ганна Нелепа (п’ятиборство – 3554 очок).

18 лютого у Києві відбудеться завершальне змагання національного зимового сезону – Кубок України. 24-25 лютого юніори зберуться у Мінську на міжнародну матчеву зустріч Білорусь-Азербайджан-Латвія-Естонія-Іспанія-Ізраїль-Туреччина-Україна-Литва. А 13 травня в Ізраїлі відбудеться міжнародна матчева зустріч юніорів Ізраїль-Україна-Румунія-Кіпр.