2018-03-25

Міні-команда велошосейників Донеччини відкрила сезон «бронзою» чемпіонату України

21-25 березня в Ужгороді (Закарпатська область) відбувся відкритий весняний чемпіонат України в багатоденній гонці з велоспорту на шосе серед чоловіків, жінок, юніорів, юніорок. Перший старт сезону-2018 з велоспорту на шосе приніс бронзові нагороди спортсменам-чоловікам Донецької області, які виступили у чисельній меншості.

На чемпіонаті України виступили 24 команди областей та міста Київ (загалом 141 учасник). Багатоденну гонку серед чоловіків та юніорів склали чотири етапи: індивідуальна гонка на час і три групові гонки. Підсумкові місця кожної з команд судді визначили, склавши час проходження кожного етапу дистанції трьома кращими гонщиками кожної команди.

Команда Донецької області заявила лише дев’ятьох спортсменів. Двох дорослих: Даніїл Нікулін і Тимур Русія, обидва – Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з велоспорту (м. Лиман). Двох юніорів – Данило Білоус, Микита Колибанцев (ОСДЮСШОР – ДВУОР ім. С.Бубки (старший тренер Валерій Красов). А також п’ятьох юніорів команди Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки (м. Бахмут) – Геннадій Моісєєв, Антон Смоляков, Вадим Рибалка, Віталий Єлісєєв, Віталий Осипенко (тренер Людмила Сауткіна).

Команда чоловіків Донецької школи вищої спортивної майстерності (м. Дружківка) не брала участі у змаганнях, тому що веде підготовку за межами України.

Чоловіча команда Донецької області виступила тільки трьома спортсменами (решта команд – складами по шість чоловік), але спромоглася посісти третє місце в командному заліку і вибороти бронзові медалі. У складі команди Донецької області виступили Даніїл Нікулін, Тимур Русія (ОСДЮСШОР) і Олександр Головаш. Перше місце у командному заліку посіла Київська школа вищої спортивної майстерності, друге – Миколаївська область.

В юніорській категорії взяли участь 69 спортсменів. Команда юніорів Донецької області, яка також виступила трьома заліковими спортсменами замість шістьох, посіла восьме місце.

Лідер юніорської команди Донеччини Данило Білоус (ОСДЮСШОР – ДВУОР ім. С.Бубки) посів на етапах 4-е, 6-е, 8-е місця і підсумкове 7-е місце, програвши переможцю 32 секунди. Геннадій Моісєєв (ДВУОР ім. С.Бубки) посів 31-е місце, Микита Колибанцев (ОСДЮСШОР – ДВУОР ім. С.Бубки) – 39-е місце.

Решта спортсменів Донецької області з команди ДВУОР зійшли на другому етапі. Погодні умови сприяли гонщикам, але на розбитих автошляхах, по яких пройшла гонка, сталося багато завалів та проколів.