2019-09-25

На чемпіонаті світу з боротьби Олександр Хоцянівський здобув «бронзу» та олімпійську ліцензію, Аліна Бережна – срібна призерка

З 14 по 22 вересня в столиці Казахстану місті Нур-Султан відбувся чемпіонат світу зі спортивної боротьби, де окрім нагород були розіграні олімпійські ліцензії на Ігри в Токіо 2020 року.

Донецьку область у складі збірної України представили 4 спортсмени: у греко-римській боротьбі – Максим Євтушенко (Краматорськ), у жіночій боротьбі – Аліна Бережна (Торецьк) та Ірина Гусяк, у вільній боротьбі – Олександр Хоцянівський (Волноваський район).

Єдину бронзову медаль та олімпійську ліцензію серед українських борців вільного стилю у ваговій категорії до 125 кг приніс капітан збірної Олександр Хоцянівський. У кваліфікації він з рахунком 3:2 переміг бронзового призера чемпіонату світу Левана Беріанідзе з Вірменії, у 1/8 фіналу з рахунком 4:3 був сильнішим за срібного призера чемпіонату Європи та дворазового чемпіона світу серед військовослужбовців Алана Хугаєва з Росії, а у чвертьфіналі з рахунком 3:2 подолав спротив дворазового чемпіона Азії Ядоллаха Мохебі з Ірану. У півфіналі на Хоцянівського чекав бронзовий призер Олімпійських ігор 2016 року, чемпіон Європи та дворазовий чемпіон світу Гено Петріашвілі з Грузії – наш борець гідно тримався, але поступився 2:6. Вирішальна сутичка за «бронзу» завершилась переконливою перемогою Олександра над представником Сирії Баджою Хутабою – 5:1.

«Програв у фіналі діючому чемпіону світу Гено Петріашвілі з Грузії. Проте і я, і тренерський штаб задоволені результатом, бо є медаль та ліцензія. Розробляв тактику на кожного суперника, адже перетинався з ними не один олімпійський цикл, знаю їх стиль боротьби. У своїй підгрупі я провів 3 дуже важкі зустрічі (витягував переможні бали за останні 15-20 секунд, у другій виграв сутичку за останні 4 секунди), і на півфінал я виходив втомлений. Тепер мій головний старт – Олімпійські ігри 2020 року, буду готуватись до них, виступаючи на міжнародних турнірах», – сказав Хоцянівський у коментарі для Асоціації спортивної боротьби України.

У ваговій категорії 72 кг серед жінок «срібло» чемпіонату світу здобула Аліна Бережна (у дівоцтві – Махиня). На шляху до фіналу наша борчиня впевнено здолала бронзову призерку Пан-Американського чемпіонату Вікторію Френсіс із США (4:0) та дворазову чемпіонку Азії, чемпіонку світу U23 Паліху Паліху з Китаю (7:0). У сутичці за «золото» Бережна зустрілась з чемпіонкою Олімпійських ігор 2012 року, срібною призеркою Олімпійських ігор 2016 року, чемпіонкою світу 2015 року, чемпіонкою Європи 2013-2014 років Наталією Воробйовою з Росії, і, на жаль, поступилась з рахунком 2:4.

«У фіналі я боролася з дуже досвідченою спортсменкою. Чесно кажучи, відчувала, що можу у неї виграти, проте, певно, не повірила у свій прийом, або далось в знаки, що це не моя вагова категорія, більш потужна. Будь що, я не засмучуюсь – попереду є достатньо стартів, щоб довести свою спроможність. Звісно, мрія щодо завоювання олімпійської медалі в мене є, але в олімпійських вагових категоріях конкуренція дуже висока. І потрібно додавати у всіх компонентах, щоб відповідати цій конкуренції: прийоми, атаки, захист, техніка, тактика», – прокоментувала свій виступ Аліна Бережна.

Ще одна борчиня Донецької області в Нур-Султані Ірина Гусяк зупинилася на стадії 1/4 фіналу у ваговій категорії 55 кг. Спочатку їй менше хвилини знадобилось, аби здолати на туше суперницю з Кореї Кім Хе Юн (4:0), потім вона перемогла Андреа Беатріче Ану з Румунії (2:1), але далі не змогла пройти Бедіху Гун із Туреччини (4:14).

Нарешті, представник нашого регіону в змаганнях з боротьби греко-римської Максим Євтушенко у ваговій категорії до 72 кг поступився в кваліфікації Лі Джиєну з Південної Кореї – 1:5.

Додамо, що всього за підсумками чемпіонату світу з боротьби в активі збірної України виявилось чотири нагороди (1 золота, 2 срібні, 1 бронзова) і п’ять ліцензій на Олімпійські ігри в Токіо-2020. Чемпіоном став Жан Беленюк (греко-римська боротьба, 87 кг), віцечемпіонками – Ірина Коляденко (жіноча боротьба, 65 кг), Аліна Бережна (жіноча боротьба, 72 кг), бронзовим призером – Олександр Хоцянівський (вільна боротьба, 125 кг). Ліцензії здобули Жан Беленюк, Олександр Хоцянівський, Ленур Теміров (греко-римська боротьба, 60 кг), Оксана Лівач (жіноча боротьба, 50 кг) та Алла Черкасова (жіноча боротьба, 68 кг).