2018-03-10

«Срібло» та «бронзу» борці Донеччини здобули в третій день домашнього чемпіонату України

8 березня в місті Бахмут Донецької області відбувся третій день чемпіонату України з боротьби вільної серед юнаків та дівчат 2001-2002 років народження.

У сутичках за медалі та право виступити в складі національної збірної на чемпіонаті Європи, що пройде 21-30 квітня в Києві, брали участь юнаки чотирьох вагових категорій: 48, 55, 68, 80 кг. У двох з них на п’єдестал пошани піднялися спортсмени Донеччини.

Бахмутчанин Данило Левус, вихованець тренерів Максима та Андрія Єфремових, завоював срібну медаль у ваговій категорії 48 кг. Він по черзі здобув перемоги над Богданом Куликом (Київська область), Максимом Кірмікчі, Дмитром Дмитрієвим (обидва – Одеська область), але у фіналі поступився киянину Микиті Абрамову.

Кирило Шарапов зі Слов’янська (тренери Микола Чурай, Дмитро Несвятипаска, Костянтин Соломакін) став бронзовим призером у ваговій категорії 55 кг. У першій сутичці Кирило виявився кращим за Богдана Тюріна (Харківська область), проте в другій програв Владиславу Остапенку (Київська область) – майбутньому чемпіону в цій категорії. Таким чином, наш спортсмен отримав можливість боротися за «бронзу» у втішному турнірі. І цим шансом Шарапов скористався сповна, досягнувши звитяги над Андрієм Антонюком з Тернопільщини, а також ще двома представниками Донецької області – Сергієм Шалютою та Максимом Кізюком.

На урочистій церемонії нагородження спортсменів та тренерів Донеччини привітав директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик.

За підсумками чемпіонату України в Бахмуті в скарбничці команди Донецької області виявилося 10 медалей. «Золото» у своїх вагових категоріях здобули: 49 кг – Тетяна Профатілова (Торецьк, тренери Григорій Шепелєв, Олег Нікіфоров), 51 кг – Микита Савченко, 60 кг – Микита Гончаров (обидва – Бахмут, тренери Максим та Андрій Єфремови). Срібними призерами стали: 48 кг – Данило Левус (Бахмут, тренери Максим та Андрій Єфремови), 110 кг – Вадим Моро (смт. Андріївка Волноваського району, тренери Сергій Попов, Павло Борисенко). На треті сходинки п’єдесталу піднімалися: 40 кг – Марина Гетта, 69 кг – Еліна Пишкіна (обидві – Торецьк, тренери Олег Нікіфоров та Григорій Шепелєв), 55 кг – Кирило Шарапов (Слов’янськ, тренери Микола Чурай, Дмитро Несвятипаска, Костянтин Соломакін), 57 кг – Віолетта Петровська (Бахмут-Селидове, тренери Павло Губко, Максим та Андрій Єфремови), 73 кг – Дар’я Калініченко (Дружківка, тренер Олександр Веремієнко).