2017-11-03

Три «золота» Донеччини на чемпіонаті України з греко-римської боротьби серед кадетів

З 31 жовтня по 2 листопада в Бiлiй Церквi відбувся чемпіонат України з греко-римської боротьби серед кадетiв (юнаки 2001-2002 р.н). Представники Донеччини вибороли три золоті медалі – Олександр Яковлєв (вагова категорія до 42 кг), Геннадій Завертайло (46 кг), Володимир Дегтярьов (54 кг) – і друге місце командного заліку.

У захоплюючому фіналі вагової категорії до 42 кг Олександр Яковлєв із рахунком 14:12 переміг сильного борця Юрія Лупана із Закарпаття. Олександр Яковлєв рубився по-справжньому. Бився до кінця. І переміг! Вітаємо борця із Волновахи, а також його тренерів – Андрія Суровягіна та Віктора Лозового.

У вазі до 46 кг срібний призер першості Європи Геннадій Завертайло впевнено пройшов всіх суперників. У вирішальному поєдинку майстер спорту з Маріуполя переміг Романа Стащенка з Дніпропетровщини. Вітаємо чемпіона, його тренерів Ігоря Годлєвського та Дениса Бутенка, а також колектив спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з греко-римської боротьби ім. Г.Г.Узуна.

У вазі до 54 кг чемпіоном став Володимир Дегтярьов. У боротьбі за вихід до фіналу йому протистояв Едуард Стрільчук із Долини, який був переконаний, що перевага зберігається на його боці, хоча рахунок зустрічі був 1:1. І коли підняли руку Володимира Дегтярьова, суперник відверто здивувався, вирішив, що сталася помилка. Напевне Стрільчук склав свою арифметику і не чув порад секунданта Ярослава Чернецького. Тож не слід зупинятися, коли боротьба є рівною. А сам Дегтярьов – після того, як йому підняли руку, – теж підбіг до столика керівника килиму і перепитав у Івана Кукушкіна, чи справді він переміг. У цій вазі гарно боровся і дійшов до фіналу Мар’ян Голубовський, вихованець стрийської школи, який нині навчається у спортивному ліцеї в Березному. Але і йому не вдалося подужати цупкого Дегтярьова. Отже вітаємо Володимира Дегтярьова з золотою медаллю!

Залікові очки до командного доробку Донеччини додали Ігор Шляховий (46 кг), Кирил Калініченко (50 кг), Володимир Притков (54 кг), Владислав Євтушенко (58 кг), Олександр Білий (63 кг), Владислав Отечко (69 кг), Владислав Глушко (69 кг), Ілля Радченко (76 кг), Дмитро Будін (100 кг).

Кращими у загально-командному заліку стали Київська область (75 очок), Донецька (65) і Харківська (53).

Більше світлин зі змагань дивіться на нашій сторінці в соціальній мережі Фейсбук.