2017-10-20

У Континентальному кубку хокеїсти Донеччини стартували перемогою над чемпіонами Естонії

20 жовтня ХК «Донбас» розпочав європейську кампанію сезону-2017/2018. Першим суперником донеччан на шляху до Континентального кубку стала естонська «Нарва». Команда Сергія Вітера перемогла (4:2) – і в Ризі пролунав гімн України.

«Донбас» (Україна) – «Нарва» (Естонія) – 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Шайби: 1:0 Кузьмик (2:06, у більшості), 1:1 Ільїн (12:21), 2:1 Савченко (35:51), 3:1 Ігнатенко (44:37, у більшості), 3:2 Ільїн (45:39), 4:2 Савченко (56:22).

З перших секунд гри донеччани щільно захопили ініціативу, що вилилося в нервозність і вилучення гравця «Нарви». Донеччани, що лідирують в Українській хокейній лізі за реалізаціює більшості, не схибили: довгий розіграш шайби, і Сергій Кузьмик холоднокровно використав момент.

З відкриттям рахунку гольові моменти у воріт «Нарви» виникали регулярно, проте кожного разу на шляху шайби ставав воротар або захисники. А ось у «Нарви» проблем із реалізацією не виникло: небезпечний момент біля воріт Богдана Дьяченко закінчився прострілом і точним кидком Іллі Ільїна. Донеччани намагались знову повести перед, створюючи при цьому вкрай небезпечні моменти, проте до голів вони так і не призвели. Команди пішли на першу перерву за рахунку 1:1.

Другий період пройшов за знайомим сценарієм: «Донбас» багато і красиво атакував, естонці – рідко, але небезпечно огризались. Однак за чотири хвилини до другої перерви постійний тиск донеччан все ж приніс плоди: третя ланка «Донбасу» запресингувала противника, на п’ятаку почалася метушня, найспритнішим в якій опинився Іван Савченко.

Заключна 20-хвилинка почалася так, як і стартова – з вилучення гравця «Нарви». Однак на цей раз донеччани забили не після довгого розіграшу: кидком від синьої лінії Дмитро Ігнатенко збільшив перевагу «Донбасу». Проте незабаром естонці провели блискавичну атаку, і Богдан Дьяченко не зміг виручити партнерів. І все ж таки матч завершився з перевагою донеччан в дві шайби: Іван Савченко оформив дубль, встановивши остаточний рахунок – 4:2.

В іншому матчі «Курбадс» (Латвія) переміг «Тихи» (Польща) – 5:2 (1:0, 2:0, 2:2).

21 жовтня донеччани зіграють у Ризі другий матч турніру, суперник –  «Курбадс» (Латвія). Дивіться гру наживо на телеканалі «Xsport» і порталі «Xsport.ua» о 17.55.