2018-04-05

У Краматорську відбулось перше засідання колегії департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації

3-го квітня в Краматорську пройшло перше засідання колегії департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації. Зазначимо, департамент утворено в січні 2018 року на основі двох управлінь: управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.

Директор департаменту Володимир Мицик ознайомив присутніх із новим складом колегії департаменту, до якого увійшли 17 осіб. У засіданні, яке було розширеним та підсумковим за 2017 рік, також взяли участь керівники органів управління фізичною культурою та спортом, сім’ї та молоді міськвиконкомів, райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, керівники обласних організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», районних організацій фізкультурно-спортивного товариства «Колос», представники обласних федерацій, тренери, координатори з видів спорту, директори та засновники (власники) дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Певні стратегічні кроки для представників спортивної громадськості регіону окреслив заступник голови Донецької облдержадміністрації, голова Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський. Він зазначив, що за ініціативи облдержадміністрації в Святогірську визначено місце для будівництва спортивної бази, яка зможе приймати навчально-тренувальні збори та змагання обласного, всеукраїнського і навіть міжнародного рівнів. Нагальна задача – робота над технічним завданням для цього проекту. Термін зведення об’єкту – щонайменше 3 роки (будівництво різних споруд вестиметься в три черги), а фінансування відбуватиметься за рахунок коштів з різних джерел.

Віктор Ремський наголосив на необхідності розбудови в містах, районах, об’єднаних територіальних громадах спортивної інфраструктури, що відповідає сучасним вимогам. «На сьогоднішній день Донецька область має великі можливості, щоб привести до ладу все комунальне майно. Є Державний фонд регіонального розвитку, який виділяє кошти на будівництво чи ремонт споруд будь-якого напрямку, і Донеччина отримує в цьому році 777 мільйонів – найбільшу суму в Україні», – зазначив він.

З першого питання порядку денного – про комплексну програму «Про оздоровлення та відпочинок дітей Донецької області на 2018-2022 роки» – доповіла заступник директора – начальник управління у справах сім’ї та молоді департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Лілія Золкіна. Вона наголосила, що система дитячого оздоровлення – і кількість закладів, і якість послуг, що вони надають, – потребує якісного перезавантаження. До проекту комплексної програми увійшла низка підпроектів, що стосуються всіх аспектів організації якісного оздоровлення і відпочинку: кадрового, інноваційного, методологічного, національно-патріотичного тощо.

Директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик у своїй доповіді підбив підсумки спортивного життя Донеччини в 2017 році. Він зазначив, що основними проектами в розвитку галузі стали будівництво до 85-річчя Донецької області 83 майданчиків зі штучним покриттям (усього торік з’явилося 104 нових футбольних поля) та 200 майданчиків з тренажерним обладнанням (кожен з них включає 9 тренажерів на різні групи м’язів). Протягом 2017 року в регіоні проведено понад 460 фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, понад 450 навчально-тренувальних зборів.

Спортсмени Донецької області взяли участь у 536 Всеукраїнських та 181 міжнародному змаганнях, і за результатами виступів здобули 1931 медаль, з них 243 – на міжнародних стартах. З метою морального і матеріального заохочення за високі спортивні досягнення атлетам регіону виплачувались 70 стипендій на загальну суму 5154,0 тис. грн. за рахунок обласного бюджету. Крім того, Донецькою облдержадміністрацією започатковано виплату одноразових грошових винагород за успішні виступи на міжнародній арені, і в 2017 році ці винагороди отримали 54 спортсмени та 44 тренери на загальну суму 1813,6 тис. грн. (найбільше – володарі нагород Всесвітніх та Дефлімпійських ігор).

Торік представникам Донецької області присвоєні спортивні розряди і звання: 354 – перші розряди, 381 – кандидати у майстри спорту, 86 – майстри спорту України, 12 – майстри спорту України міжнародного класу, 6 – заслужені майстри спорту України.

За підсумками роботи в 2017 році кубками, грамотами департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації нагороджені керівники органів управління фізичною культурою та спортом міськвиконкомів, райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, керівники обласних організацій і товариств фізкультурно-спортивної спрямованості, також керівники дитячо-юнацьких спортивних шкіл та тренери-викладачі.

Директор обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Костянтин Кірпулянський розповів про досягнення та недоліки в діяльності ДЮСШ регіону. Так, для залучення дітей і підлітків до систематичних занять спортом в області діють 55 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у яких займається 24660 дітей та підлітків, що складає 16,4% учнів загальноосвітніх шкіл. У них працює 839 тренерів-викладачів, у т.ч. 491 штатний. Серед штатних тренерів 77% мають спеціальну освіту за напрямком «Фізична культура і спорт», 62% тренерів мають кваліфікаційну категорію.

Доповідач зазначив, що невеликий показник загальної кількості вихованців загальноосвітніх шкіл, які займаються фізичною культурою і спортом у ДЮСШ, мають міста Авдіївка (7,4 %), Добропілля (6,6%), Покровськ (11,1%), Торецьк (12,9%), Костянтинівка (12,6%) та Олександрівський район (12,2%). Найгірше у напрямку збереження кількості учнів в спортивних школах та додатковому залученню дітей та підлітків до занять фізичною культурою та спортом відпрацювали ДЮСШ, оперативне управління та координацію діяльності яких здійснюють органи освіти та науки.

Загальний обсяг фінансування спортшкіл у 2017 році дорівнює 123829,12 тис. грн. (у 2016 – 94274,88 тис. грн.). Власними спортивними спорудами забезпечено 22 ДЮСШ, або 40% від їх загальної кількості.

Серед напрямків вирішення актуальних проблем роботи ДЮСШ Костянтин Кірпулянський зазначив такі:

– здійснення заходів щодо збереження мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл області, контингенту учнів та тренерсько-викладацького складу ДЮСШ, у тому числі в умовах децентралізації влади;

– створення умов для функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних клубів і спортивних команд на базі загальноосвітніх закладів та закладів додаткової освіти дітей;

– створення умов для проведення безперервного навчально-тренувального процесу та активного відпочинку учнів спортивних шкіл області шляхом організації спортивно-оздоровчих змін у канікулярний період;

– забезпечення ДЮСШ власними спортивними спорудами (спільно з зацікавленими громадськими, приватними, державними організаціями об’єднати зусилля з будівництва нових спортивних споруд або модернізації приміщень, які не використовуються, в спеціалізовані спортивні приміщення для ДЮСШ).

Поділитись