Громадське об’єднання «Федерація важкої атлетики Донецької області»

Адреса : 84200, м. Дружківка, вул. Соборна, б. 4

Керівник : Третьяков Сергій Володимирович

тел : +380508006944 (секретар Конопльов Ігор В’ячеславович)

email : vazhka-athl@i.ua

Датою народження Федерації вважається 22 грудня 1995 року. Федерація Донецької області є осередком Федерації важкої атлетики України.

Важка атлетика культивується у 11 містах регіону: Маріуполі, Вугледарі, Білозерському, Бахмуті, Дружківці, Краматорську, Селидовому, Лимані, Покровську, Новогродівці, Волновасі.

Базовими навчальними закладами задля розвитку важкої атлетики є Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з важкої атлетики та Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С. Бубки. Відділення з важкої атлетики мають декілька спортивних шкіл області.

За період часу з перереєстрації Федерації важкої атлетики у м. Дружківці досягнуто наступні результати на міжнародному помості:

2015: чемпіонка Європи – Юлія Каліна; чемпіон Європи та світу серед юнаків до 17 років – Ігор Обухов; чемпіонка Європи, бронзова призерка чемпіонату світу серед дівчат до 17 років, бронзова призерка чемпіонату Європи серед юніорок до 20 років – Альона Шевкопляс; срібна призерка (вдруге) чемпіонату Європи серед юніорок до 20 років – Олена Коханенко. За результатами виступу важкоатлетів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у 2015 році Донецька область стала кращою в Україні, а Юлію Каліну та Романа Зайцева визнано кращими важкоатлетами України.

2016: бронзова призерка чемпіонатів Європи та світу серед юніорок до 20 років – Альона Шевкопляс; бронзова призерка чемпіонату Європи серед молоді до 23 років – Олена Коханенко; мале «срібло» чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років за поштовх – Ігор Обухов; мала «бронза» чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років за ривок – Максим Кобець. За результатами виступу важкоатлетів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у 2016 році Донецька область посіла друге місце.

Гордістю важкої атлетики Донецької області є: дворазова призерка і чемпіонка Європи, бронзова призерка чемпіонату світу, заслужений майстер спорту Юлія Каліна та триразовий призер чемпіонатів світу, триразовий чемпіон світу серед юніорів, учасник трьох Олімпіад, заслужений майстер спорту Артем Удачин.

Вихованець донецької школи важкої атлетики Олексій Торохтій став чемпіоном ХХХ Олімпійських Ігор у Лондоні.