Громадське об’єднання «Федерація важкої атлетики Донецької області»

Адреса : 84200, м. Дружківка, вул. Соборна, б. 4

Керівник : Третьяков Сергій Володимирович

тел : +380508006944 (секретар Конопльов Ігор В’ячеславович)

email : vazhka-athl@i.ua

Датою народження Федерації вважається 22 грудня 1995 року. Федерація Донецької області є осередком Федерації важкої атлетики України.

Важка атлетика культивується у 11 містах регіону: Маріуполі, Вугледарі, Білозерському, Бахмуті, Дружківці, Краматорську, Селидовому, Лимані, Покровську, Новогродівці, Волновасі.

Базовими навчальними закладами задля розвитку важкої атлетики є Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з важкої атлетики та Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С. Бубки. Відділення з важкої атлетики мають декілька спортивних шкіл області.

За період часу з перереєстрації Федерації важкої атлетики у м. Дружківці досягнуто наступні результати на міжнародному помості:

2015: чемпіонка Європи – Юлія Каліна; чемпіон Європи та світу серед юнаків до 17 років – Ігор Обухов; чемпіонка Європи, бронзова призерка чемпіонату світу серед дівчат до 17 років, бронзова призерка чемпіонату Європи серед юніорок до 20 років – Альона Шевкопляс; срібна призерка (вдруге) чемпіонату Європи серед юніорок до 20 років – Олена Коханенко. За результатами виступу важкоатлетів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у 2015 році Донецька область стала кращою в Україні, а Юлію Каліну та Романа Зайцева визнано кращими важкоатлетами України.

2016: бронзова призерка чемпіонатів Європи та світу серед юніорок до 20 років – Альона Шевкопляс; бронзова призерка чемпіонату Європи серед молоді до 23 років – Олена Коханенко; мале «срібло» чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років за поштовх – Ігор Обухов; мала «бронза» чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років за ривок – Максим Кобець. За результатами виступу важкоатлетів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у 2016 році Донецька область посіла друге місце.

Гордістю важкої атлетики Донецької області є: дворазова призерка і чемпіонка Європи, бронзова призерка чемпіонату світу, заслужений майстер спорту Юлія Каліна (після одруження – Шимечко) та триразовий призер чемпіонатів світу, триразовий чемпіон світу серед юніорів, учасник трьох Олімпіад, заслужений майстер спорту Артем Удачин.

Вихованець донецької школи важкої атлетики Олексій Торохтій став чемпіоном ХХХ Олімпійських Ігор у Лондоні.