2018-04-02

Злива медалей чемпіонатів України від велосипедистів Донеччини

З 29 березня по 1 квітня спортсмени Донецької області здобули нагороди різного ґатунку на всеукраїнських змаганнях з велоспорту: в Ужгороді на зимовому чемпіонаті України з маунтенбайку в індивідуальній гонці на час, командній парній гонці та кросі-кантрі на короткому крузі (серед усіх вікових категорій), а також у Миколаєві на відкритому командному чемпіонаті України на шосе з неолімпійських номерів програми (серед юнаків та дівчат, молодших юнаків та молодших дівчат).

До столиці Закарпаття від Донецької області поїхали 15 спортсменів – з них 12 представників Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки та 3 вихованця обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з велосипедного спорту (Лиман).

У перший день змагань в індивідуальній гонці на час 5 км серед юніорів звання чемпіона завоював Геннадій Моісєєв (ДВУОР, Бахмут, тренер Людмила Сауткіна), срібну медаль отримав Данило Білоус (ОСДЮСШОР-ДВУОР, тренери Ілона Шевченко та Валерій Красов).

Успіх велосипедисти Донеччини розвили в гонці на час у віковій категорії дівчата: Ганна Олійник здобула золоту нагороду, Аліна Пузик стала срібною призеркою (обидві – ОСДЮСШОР-ДВУОР, тренери Ілона Шевченко, Людмила Сауткіна). Також серед юнаків третім став Єлисей Яковлєв (ДВУОР).

Другий день змагань приніс спортсменам Донецької області два «золота» у парній гонці: кращими серед юніорів стали Геннадій Моісєєв та Данило Білоус, серед дівчат – Ганна Олійник і Аліна Пузик.

Наостанок у кросі-кантрі на короткому крузі знову на першій сходинці опинилися Геннадій Моісєєв (юніори) та Ганна Олійник (дівчата). «Срібло» у Аліни Пузик (дівчата), «бронза» у Данила Білоуса (юніори).

У змаганнях з велоспорту на шосе в Миколаєві Донеччину представили 7 спортсменів, вихованці старшого тренера Валерія Красова та тренера КДЮСШ «Атлетик» міста Маріуполь Романа Іванова.

Серед молодших юнаків у парній гонці на 5 км стартувало 26 пар, і на фініші велосипедисти нашого регіону були четвертими. Іван Андреєв (ОСДЮСШОР, тренер Валерій Красов) та Олексій Никипілов (ОСДЮСШОР – ДВУОР, тренери О.Ярмак, Валерій Красов) показали результат 9 хв. 16 сек. Час першої команди з Дніпропетровської області – 8 хв. 24 сек., другої з Миколаївської області – 8 хв. 41 сек., третьої з Вінницької області – 8 хв. 52 сек.

У наступний день миколаївських змагань, за умов надзвичайно сильного вітру, спортсмени Донеччини спромоглися здобути срібні медалі в командній гонці на 5 км. Іван Андреєв (ОСДЮСШОР), Олексій Никипілов (ОСДЮСШОР – ДВУОР) та Пилип Сапельченко (КДЮСШ «Атлетик» м. Маріуполь) фінішували з часом 9 хв. 25 сек. Результат переможців з Хмельниччини – 9 хв. 15 сек., бронзових призерів із Кіровоградщини – 9 хв. 27 сек.

Зазначимо, що серед старших юнаків на дистанції 10 км команда Донецької області показала 6-й результат – 19 хв. 36 сек.

У останній день змагань в гонці-критеріумі на 10 км, що проходила в миколаївському парку Перемоги, наші велосипедисти, на жаль, не потрапили до числа кращих: падіння Олексія Никипілова перекреслили надії на медаль.