2020-02-03

«Бронзовий» січень легкоатлетів Донецької області

З 27 січня по 1 лютого у місті Суми відбулись національні змагання з легкої атлетики. В обох чемпіонатах України – серед юнаків і командному серед дорослих – збірні команді Донецької області увійшли до трійки найкращих команд.

З 27 по 29 січня відбувся чемпіонат країни серед юнаків 2003 р.н. та молодше, в якому взяв участь 701 легкоатлет з усієї країни. Чемпіоном країни став студент Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки Олександр Сосновенко, пробігши 400 м за 50,05 сек., а бронзовим призером на цій дистанції став Данило Полковников з Маріуполя (51,56). Нагороду найвищого ґатунку здобув маріуполець Владислав Резун на дистанції 200 м (23,21) а також срібну в бігу на 60 м (7,21).

Не відстали й дівчата. Віцечемпіонками стали представниця школи вищої спортивної майстерності Іванна Ляшенко в бігу на 60 м з бар’єрами (8,88) і учениця ДВУОР ім. С.Бубки Марія Ларіна у штовханні ядра вагою 3 кг (14 м 03 см). У стрибках у висоту бронзовою призеркою стала представниця ШВСМ Дар’я Озерянова, подолавши планку на висоті 1 м 73 см.

В естафетному бігу 100+200+300+400 м перемогла команда юнаків Донеччини – Владислав Резун, Данило Полковников, Максим Фомін, Олександр Сосновенко (2.03,59), а команда дівчат Донецької області – Настасія Зозуля, Іванна Ляшенко, Владислава Шабан, Ангеліна Лесенко – фінішувала третьою (2.22,47).

За підсумками юнацького чемпіонату країни до трійки кращих увійшли збірні команди Київщини (818 очок), Харківщини (817) і Донеччини (781).

31 січня та 1 лютого відбувся командний чемпіонат країни серед дорослих, в якому змагались 409 кращих легкоатлетів країни. До трійки найкращих увійшли збірна Києва (499 очок), Харківська область (489) та Донецька область (488).

Школу вищої спортивної майстерності гідно представили бігуни і стрибуни. Артем Алфімов став чемпіоном в бігу на 1500 м (3.54,28), а також бронзовим призером на дистанції 3 000 м (8.17,51). Нагороду найвищої проби в стрибках у висоту виборола Юлія Чумаченко (1 м 86 см), а у потрійному стрибку переміг Олександр Малосілов (16 м 02 см). Віцечемпіоном країни став Ігор Гончар у стрибках у довжину (7 м 73 см), а Олексій Поздняков здобув дві бронзові нагороди – 200-метрівці (21,89) і 400-метрівці (48,30).

Варто додати, що у стрибках з жердиною студент ДВУОР ім. С.Бубки Андрій Дибка встановив персональний рекорд (5 м 10 см) і виконав кваліфікаційний норматив на чемпіонат світу серед юніорів, який відбудеться 7-12 липня у Кенії.