2021-08-29

Андрій Трусов здобув для Донеччини 6 медаль Паралімпійських ігор-2020

Третій день поспіль на Іграх XVI Паралімпіади, що тривають у столиці Японії Токіо, спортсмени Донецької області в складі збірної України піднімаються на сходинки п’єдесталу пошани. 29 серпня ще одну срібну нагороду до скарбнички приніс майстер спорту міжнародного класу з плавання Андрій Трусов.

21-річний представник міста Слов’янськ на своїх дебютних Паралімпійських іграх виборов уже другу особисту медаль. Після «срібного» успіху на дистанції 200 метрів комплексним стилем він став призером на 400-метрівці вільним стилем серед плавців з порушенням опорно-рухового апарату (клас S7). Показавши час 4 хвилини 35.56 секунд, він поступився лише володарю нового світового паралімпійського рекорду (4:31.06) Марку Маляру з Ізраїлю, а «бронза» дісталася Евану Остіну (4:38.95). Підготували Андрія Трусова до змагань заслужені тренери України Андрій та Світлана Казначеєви.

За крок від нагород 29 серпня зупинились, посівши 4 місця, ще два паралімпійці Донеччини. Ярослав Коюда зі Слов’янська разом з представницею Дніпропетровщини Світланою Богуславською у фіналі «A» з академічного веслування (змішана двійка, PR2Mix2x) із результатом 8:54.97 поступились спортсменам Китаю, Нідерландів та Великобританії. Плавець Василь Крайник із Маріуполя на дистанції 100 м брасом серед спортсменів з вадами розумово-фізичного розвитку (клас SB14) з часом 1:06.66 фінішував позаду суперників із Великобританії, Австралії та Японії.

Нагадаємо, на XVI Літніх Паралімпійських іграх, які проходять з 24 серпня по 5 вересня, від Донецької області виступають 15 представників 4 видів спорту. 27 серпня бронзовими медалями відзначилися легкоатлетка Юлія Павленко (стрибки у довжину) і велосипедист Єгор Дементьєв (трек, гонка переслідування на 4000 метрів), срібними призерами стали плавці Сергій Кліпперт (100 метрів на спині) та Андрій Трусов (200 метрів комплексним стилем). 28 серпня «срібло» здобув плавець Віктор Смирнов (100 метрів на спині).