Громадська організація «Донецька обласна асоціація баскетболу»

Адреса : 84333, м. Краматорськ, вул. Двірцева, б. 57А

Керівник : Сосой Олег Володимирович

тел : +380669616967

email : donbasket@ukr.net

Основні цілі створення Асоціації – розвиток і популяризація баскетболу серед всіх верств населення області, пропаганда здорового способу життя та активного дозвілля серед молоді Донецької області.

Баскетбол – один з найпопулярніших видів спорту, інтелектуальна, динамічна і видовищна гра, яка є шкільним спортом № 1 у всьому світі. У нього грають взимку і влітку, у спортзалі і на вулиці, першокласники та випускники. Гра в баскетбол є улюбленим спортом і чудовим способом дозвілля багатьох школярів планети, як хлопчиків, так і дівчаток. Заняття баскетболом розвивають усі групи м’язів, формують командну взаємодію і комунікабельність, сприяють загальному зміцненню фізичного і психічного здоров’я підлітків.

Історія розвитку баскетболу в Донецькій області бере початок з 1950 року. Регіон завжди славився баскетбольними досягненнями. У 2006 році з ініціативи Валерія Плеханова і ветеранів донецького баскетболу був створений БК «Донецьк». Команда ставала чемпіоном вищої ліги Україні та чемпіоном Суперліги. Маріупольській баскетбольний клуб «Азовмаш» був семиразовим переможцем чемпіонату України, п’ятиразовим володарем кубка України. Зараз у Вищій лізі України виступає МБК «Маріуполь».

Кращі тренери Донецької області з баскетболу на сьогодні: Володимир Машира (Маріуполь), Костянтин Думцев (Мирноград), Олег Сосой, Микола Гаврилюк (Краматорськ), Володимир Могилко (Торецьк), Леонід Морозов, В’ячеслав Кривошеєв, Наталя Соболь (Дружківка).

Микола Гаврилюк у 2013 році був консультантом збірної України. Його вихованці – чотириразові чемпіони України, абсолютні чемпіони Донецької області, чемпіони та бронзові призери Євроліги. Високих результатів досягли і підопічні Олега Сосоя: у 2017 році команда юнаків 2000 року народження завоювала «бронзу» у чемпіонаті ВЮБЛ та «срібло» у баскетболі 3*3.

Вихованці Донецької області гідно продовжують виступати на майданчиках України, Європи та світу. У 2017 році Олександр Кузнєцов став бронзовим призером ХХІІІ літніх Дефлімпійських ігор (перший тренер – Валерій Гірін).

Баскетболісти з Дружківки, Краматорська, Мирнограда, Маріуполя грають у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі.

Традиційно щороку ДЮК ФП-2 проводить турніри пам’яті тренерів Краматорська Віктора Побєгайло та Миколи Охоненка. У 2017 році вперше було проведено турнір на призи заслуженого майстра спорту України, чемпіонки Європи Вікторії Бурінок.