2018-05-07

Боксер Донеччини Роман Літвінов – переможець Всесвітньої Гімназіади в Марокко

У Марокко, де з 2 по 9 травня триває Всесвітня гімназіада серед школярів, завершився боксерський турнір.

Донеччину в складі команди України успішно представив Роман Літвінов з Покровська, вихованець Донецької обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з боксу (тренери Батиралі Карімов і Сухебатор Жигжжавин).

Наш спортсмен у найлегшій ваговій категорії – 46 кг – здобув золоту медаль. 4 травня Роман переміг білоруса Івана Розанова, а 6 травня у фінальному поєдинку виявився сильнішим за росіянина Алана Алікберова.

Зазначимо, що юнацька збірна України з боксу в командному заліку Гімназіади посіла перше місце, маючи в активі 4 золотих, 3 срібних і 6 бронзових нагород (кожен із українців-учасників змагань піднімався на п’єдестал пошани). На другій сходинці опинилась збірна Росії, а замкнули трійку господарі турніру – збірна Марокко.

Довідково:

У період з 2 до 9 травня в Королівстві Марокко під егідою Міжнародної федерації шкільного спорту (ISF) проходить ХVІІ Всесвітня літня Гімназіада. У змаганнях беруть участь близько 4000 спортсменів з понад 60 країн світу. Представлені 18 видів спорту, 6 з яких уперше включені до програми ігор – бокс, велоспорт, гольф, петанк, серфінг і тхеквондо.

До складу збірної України в Марокко увійшли 122 спортсмени 14-17 років з 22-х областей країни. Від Донецької області на змагання поїхали три представника: Роман Літвінов (Покровськ, бокс), Геннадій Завертайло (Маріуполь, греко-римська боротьба) та Олена Мартинкова (Краматорськ, шахи).

Всесвітню літню Гімназіаду вперше проведено в 1974 році в Німеччині. Від початку вона проводилася один раз в два роки, потім – один раз у чотири роки. У 2016 році за рішенням Генеральної Асамблеї, Гімназіаді повернули дворічний цикл. На африканському континенті Гімназіада проводиться вперше.