2020-12-03

Боксери Донецької області здобули «золото» і «срібло» на юніорському чемпіонаті Європи в Софії

З 25 листопада по 2 грудня в столиці Болгарії – місті Софія – відбувся чемпіонат Європи з боксу серед юніорів, який зібрав кращих спортсменів 2004-2005 років народження з 19 країн.

У складі збірної України Донецьку область представили два переможці національної першості, що пройшла в Запоріжжі 12-18 жовтня – Максим Рудик із міста Маріуполь та Олексій Боклах із міста Селидове. Обидва провели по три поєдинки, за підсумками яких піднялися на п’єдестал пошани.

Олексій Боклах у ваговій категорії 63 кг спочатку впевнено переміг Ігоря Дуку з Молдови (з рахунком 5:0), у півфіналі довів свою перевагу над литовцем Сімонасом Зеленекасом (також 5:0), а у вирішальному поєдинку за «золото» роздільним рішенням суддів (3:2) виграв дуже напружене протистояння з росіянином Іваном Тихоновим.

Максим Рудик у ваговій категорії 50 кг був сильнішим за Нікодема Шафарца з Польщі (5:0), далі здобув дострокову перемогу у другому раунді над Вукашином Тепічем із Сербії, але у фіналі поступився росіянину Андрію Пегліваняну, таким чином ставши срібним призером.

Додамо, що загалом збірна України, у складі якої виступили по 13 юніорів і юніорок, виборола в Софії 20 медалей (5 золотих, 4 срібні, 11 бронзових) – це другий показник серед усіх країн-учасниць цьогорічного чемпіонату Європи з боксу в цій віковій категорії.