2023-08-15

Борець із Маріуполя Нікіта Дементієв виграв Гран-прі Німеччини

12-13 серпня в місті Дортмунд відбувся міжнародний турнір з греко-римської боротьби «Гран-Прі Німеччини», що зібрав 153 учасників із 23 країн.

Збірна України за підсумками змагань посіла перше загальнокомандне місце, маючи в активі 2 золоті та 3 бронзові медалі. Одну з нагород до національної скарбнички приніс представник Донецької області та міста Маріуполь.

«Золото» у ваговій категорії до 55 кг здобув 18-річний Нікіта Дементієв – вихованець Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з греко-римської боротьби ім. Г.Г. Узуна, спортсмен Школи вищої спортивної майстерності Донеччини, тренує якого Денис Бутенко.

На груповому етапі Нікіта виявився сильнішим за співвітчизника Миколу Гавричкіна з Києва, у півфіналі здолав Фабіана Шмітта з Німеччини із рахунком 8:0 та у фіналі яскраво переміг Марлана Мукашева з Казахстану – 13:4.

Ще один борець Донецької області, Маріуполя та ШВСМ регіону Олександр Чернецький посів 5 місце у ваговій категорії 130 кг.