2018-03-06

Боркó зібрав у Бахмуті юнацьку еліту вільної боротьби України

6 березня в місті Бахмут Донецької області розпочалися змагання чемпіонату України з боротьби вільної серед юнаків та дівчат 2001-2002 років народження.

Чотири килими на стадіоні «Металург» зібрали кращих спортсменів з усіх регіонів країни, які, окрім нагород, боротимуться за право виступити в складі національної збірної на чемпіонаті Європи в цій віковій категорії, що пройде 21-30 квітня в Києві. Надихати на яскраві перемоги учасників має талісман змагань – песик Боркó, для обрання імені якого завчасно провели призовий конкурс.

Юних борців – майбутню славу і гордість України, тренерів, суддів та представників команд на урочистій церемонії відкриття щиро вітали почесні гості: голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, заступник голови облдержадміністрації, голова Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський, Бахмутський міський голова Олексій Рева, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик, начальник відділу єдиноборств, складно-координаційних та стрілецьких літніх олімпійських видів спорту департаменту олімпійського спорту Міністерства молоді та спорту України, делегат чемпіонату Нельсон Гайріян, начальник управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради, заслужений тренер України з легкої атлетики Віктор Лис, директор Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, заслужений тренер України з дзюдо Ігор Анушкевич.

«Сьогодні в Бахмуті, місті козацької слави, розпочинається велике спортивне свято, яке є символічним єднанням, – зазначив Павло Жебрівський. – Усій Україні додав оптимізму той факт, що батьки з різних куточків держави не побоялися відпустити своїх дітей на змагання у Донецьку область. Я впевнений, що цей чемпіонат пройде на найвищому рівні. Переконаний, що кожен із вас, коли приїде додому, буде із задоволенням згадувати Бахмут, Донеччину. І обов’язково захоче сюди повернутися. Вітаючи всіх із початком чемпіонату, я хочу побажати запеклої і чесної боротьби. Нехай переможе найсильніший!».

Вітання від Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, який, на жаль, не зміг приїхати на цей захід, зачитав Нельсон Гайріян: «Шановні друзі! Щиро вітаю вас з відкриттям чемпіонату України з вільної боротьби серед кадетів. Місто Бахмут гостинно приймає змагання, які, без сумніву, примножують скарбницю слави української сили, борцівської вправності та козацької звитяги. Переконаний, всі ми станемо свідками красивої безкомпромісної спортивної боротьби, яка продемонструє блискучу витримку і незламну жагу до перемоги. Запекле суперництво, турнірне напруження і яскраві емоції, які ми ні з чим не зможемо порівняти,  чекають нас протягом декількох днів. Впевнений, що учасники змагань  продемонструють свою майстерність у виді спорту, де поєднується сила волі, тактика, професіоналізм та спортивний дух. Бажаю вам незабутніх вражень, блискучих перемог і здійснення найсміливіших мрій в ім’я нашої України. З повагою, Міністр Ігор Жданов».

«Варто подякувати всім організаторам цього чудового спортивного свята, – звернувся до присутніх Віктор Ремський. – Велике спасибі всім, хто долучився до цього: спонсорам, міській адміністрації Бахмута, а також особисто Міністру молоді та спорту і Павлу Івановичу Жебрівському. Якби не вони, навряд чи вдалося дійти згоди провести цей чемпіонат саме на Донеччині. Я хочу подякувати учасникам змагань за те, що вони обрали саме боротьбу – один з найдавніших олімпійських видів спорту. Дуже символічно, що Україна завжди славилася своїми борцями, і ми можемо пишатися багатьма іменами великих спортсменів, які продемонстрували класний результат на олімпійській арені. Для вас, шановні спортсмени, наступний крок – це, звичайно, чемпіонат Європи в Києві, а потім, у жовтні, – Юнацькі Олімпійські ігри в Аргентині. І ми, безумовно, будемо підтримувати всіх майбутніх членів команди України – незалежно від того, хто в якій області народився і де тренувався».

У коментарі численним представникам медіа Віктор Ремський наголосив, що організація будь-якого змагання є кропіткою та достатньо важкою. У цьому випадку додаткового клопоту організаторам додала необхідність переконати всі обласні федерації, що проведення чемпіонату України в Бахмуті є цілковито безпечним. «Ми використали усі можливості, наявні засоби, щоб у Бахмут, на Донеччину, приїхали збірні команди всіх областей. Я дуже радий, що ми передбачили всі організаційні нюанси і приготували чудові подарунки для переможців. Сподіваюсь, вони будуть приємно здивовані. Я вже поспілкувався зі спортсменами, тренерами, суддями – абсолютно всі задоволені умовами, в яких вони проживають, харчуванням і чудовим спортивним залом».

За підсумками першого дня змагань з-понад сотні дівчат віком 15-17 років визначились кращі борчині у всіх вагових категоріях – 40, 43, 46, 49, 53, 57, 61, 65, 69, 73 кг. Кожна переможниця і призерка, окрім традиційної медалі та грамоти, отримала на згадку цінний подарунок: талісман чемпіонату – песика Боркó, спортивний костюм (переможцям) або футболку (призерам), атрибутику з олімпійською символікою від Відділення НОК України в Донецькій області, а також соляну лампу від Донецької обласної федерації вільної боротьби.

Відзначимо, що 7 березня за звання чемпіонів України боротимуться юнаки у вагових категоріях 45, 51, 60, 71, 92, 110 кг, 8 березня – юнаки у вагових категоріях 48, 55, 68, 80 кг.

Для довідки

Боротьбою вільною в Донецькій області, за останніми даними, займаються близько 2000 чоловік. Працюють зі спортсменами 37 штатних тренерів-викладачів та 29 тренерів-сумісників. Боротьба вільна розвивається в 11-ти містах регіону: Бахмут, Дружківка, Краматорськ, Лиман, Маріуполь, Мирноград, Покровськ, Селидове, Українськ, Слов’янськ, Торецьк, а також 3-х районах: Волноваський, Нікольський, Слов’янський.

До національних збірних команд України (основний склад, кандидати та резерв) входять 19 спортсменів: 6 – чоловіків, 13 – жінок.

Серед перспективних спортсменів Донеччини стипендію за рахунок обласного бюджету отримують два представники вільної боротьби: майстер спорту України міжнародного класу Олександр Хоцяновський та майстер спорту України Тетяна Профатілова.

У 2017 році підготовлено три майстри спорту України з боротьби вільної: Владислав Лебединський (Мирноград), Віолета Петровська (Селидове), Тетяна Профатілова (Торецьк).

У скарбничці борців вільного стилю за підсумками виступів на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях 2017 року – 38 медалей: 10 золотих, 5 срібних, 23 бронзових.

Поділитись