2019-06-15

Дмитро Кірпулянський та Антоніна Єфремова запалили Олімпійський день у Краматорську

15 червня в місті Краматорськ на площі Миру відбувся обласний спортивно-видовищний захід у рамках «Всеукраїнського Олімпійського дня», який щороку проводиться з нагоди відзначення дня заснування Міжнародного олімпійського комітету (23 червня 1894 року).

Головна мета заходу – розвиток олімпійського руху в Україні, поширення ідей олімпізму серед громадян країни, пропаганда здорового способу життя, залучення широких верств населення до регулярних занять фізичною культурою та спортом. Задачі – привернути увагу людей та зацікавити їх до участі в біговій програмі та інших заходах, організованих навколо тем «Рух», «Навчання» та «Відкриття».

Цього разу на центральній площі Краматорська, реконструкцію якої провели в 2018 році до 150-річчя міста, святкове дійство охопило понад 1200 учасників.

Присутніх на заході привітали: начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Володимир Мицик, відповідальний секретар Відділення НОК України в Донецькій області Дмитро Подопригора, начальник управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради Андрій Гореславець, а також видатні спортсмени Донеччини – заслужений майстер спорту України з сучасного п’ятиборства, призер чемпіонатів світу та Європи, член Виконкому НОК України, учасник Олімпійських ігор 2008 та 2012 років Дмитро Кірпулянський та майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, чемпіонка Європи, переможниця Всесвітньої універсіади, фіналістка чемпіонату світу, учасниця Олімпійських ігор 2004 і 2008 років Антоніна Єфремова.

Ведуча зачитала вітальний лист від голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктора Ремського. Почесні гості звернулися до учасників із вдячністю за їх прихильність до спорту та здорового способу життя, побажали й надалі слідувати олімпійським ідеям та цінностям і досягати запланованих цілей.

Перед початком змагальної частини спортивного свята на учасників чекала динамічна розминка, яку провела видатна легкоатлетка Донецької області Антоніна Єфремова. А далі всі бажаючі вийшли на старт традиційного забігу, дистанція якого цього разу склала понад 1 км. На фініші кожен отримав сертифікат учасника з підписами президента МОК Томаса Баха і президента НОК України Сергія Бубки.

Гості свята зацікавлено спостерігали за показовими виступами у виконанні майстрів з низки олімпійських та неолімпійських видів спорту: айкідо, баскетбол, бойовий спас, бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, боротьба самбо, важка атлетика, велоспорт, гімнастика спортивна, гирьовий спорт, дзюдо, карате JKS, кікбоксинг WAKO, кікбоксинг WPKA, кікбоксинг ISKA, рукопашний бій, софтбол, спортивне орієнтування, сучасне п’ятиборство, теніс настільний, триатлон, тхеквондо (ВТФ), ушу, фунакоші шотокан карате, футбол, черліденг. Хлопці і дівчата завітали на спортивні локації, де змогли випробувати свої сили, а також у невимушеній атмосфері поспілкуватися з провідними спортсменами регіону.

Під час свята призи отримали переможці конкурсів, організатором яких виступило Відділення НОК України в Донецькій області. Так, у щомісячному розіграші подарунків, що проводиться на сторінці https://www.facebook.com/nocdnua/, переможцем визначено Анну Іщук, а нагороду за краще відеозапрошення на Олімпійський день-2019 отримала обласна спеціалізована ДЮСШ олімпійського резерву з кінного спорту, сучасного п’ятиборства та триатлону.

Так яскраво в Краматорську відсвяткували 125-ту річницю утворення Міжнародного олімпійського комітету. Подібні святкові спортивні заходи за традицією, започаткованою в 2006 році, проходять у різних містах України.

Поділитись