2021-01-21

До Олімпійських ігор в Токіо готуються 13 легкоатлетів Донеччини

21 січня під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимира Мицика проведено онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області.

Засідання розпочалось з вітання ювіляра: своє 70-річчя відзначив Павло Задорожний, тренер-викладач з легкої атлетики Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки, стаж роботи якого у сфері фізичної культури складає 49 років. Володимир Мицик привітав Павла Івановича з «повноліттям» і вручив лист подяки управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації. Директор коледжу Ігор Анушкевич і колеги-співробітники коледжу ім. С.Бубки побажали ювілярові міцного здоров’я, наснаги, подальшої плідної праці і нових вихованців, які прославлятимуть Україну на Олімпійських іграх.

«На рівні регіону затверджено перелік із 38 спортсменів з 13 видів спорту, які претендують на участь в Олімпійських іграх у Токіо, що мають пройти влітку цього року. У цьому списку 13 чоловік представляють легку атлетику, яка завжди була у нас продуктивною і результативною. Сьогодні ми розглянемо кандидатів-легкоатлетів і проблемні питання, які виникають у процесі підготовки», – зазначив у вступному слові голова Координаційної ради Володимир Мицик, перший заступник голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області.

Старший тренер-викладач відділення легкої атлетики Школи вищої спортивної майстерності Костянтин Степанцов детально розповів про підготовку, потенціал і спортивні плани кожного з 13-ти легкоатлетів, які є кандидатами на участь в Іграх XXXII Олімпіади у Токіо (Японська Держава).

Про медико-наукове та медико-біологічне супроводження підготовки легкоатлетів-кандидатів на участь в Олімпійських іграх доповів головний лікар Обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Антон Діденко.

До обговорення порядку денного долучились: директор комунального закладу «ДОСКСП ім. С.Бубки» Ігор Анушкевич; президент Федерації легкої атлетики Донецької області Віктор Лис; директор Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Костянтин Кірпулянський; координатор з розвитку легкої атлетики, віцепрезидент Федерації легкої атлетики Донецької області Тетяна Серорез.

У онлайн-конференції також взяли участь: заступник голови Координаційної ради, директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова; секретар Координаційної ради, заступник директора Школи вищої спортивної майстерності Олена Кордюкова; начальник відділу фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Марина Будовій; головний спеціаліст-юрисконсульт відділу організаційно-кадрової роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Ольга Ясінко.

Нагадаємо, до списку спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у ХХХІІ літніх Олімпійських іграх 2020 року у м. Токіо (Японська Держава) на 2021 рік входять 38 спортсменів з 13 видів спорту.

Легка атлетика представлена 13 кандидатами: Ольга Саладуха, Олександр Сітковський, Олексій Поздняков, Аліна Логвиненко, Марія Миколенко, Наталя Семенова, Вікторія Ткачук, Юлія Чумаченко, Артем Коноваленко, Мар’ян Закальницький, Вікторія Калюжна, Сергій Смелик, Олександр Малосілов, з яких ліцензію мають Ольга Саладуха та Олександр Сітковський. Спортсмени є представниками трьох міст: Бахмут – 8 осіб, Дружківка – 4 особи, Маріуполь – 1 особа.

До складу спортсменів-кандидатів для участі в Іграх ХХХІІ Олімпіади 2020 року в м. Токіо (Японська Держава), затвердженого наказом Мінмолодьспорту № 2823 від 29.12.2020, входять 9 осіб:

  • елітна група: Ольга Саладуха;
  • провідна група: Олександр Сітковський, Олексій Поздняков, Аліна Логвиненко, Марія Миколенко, Наталя Семенова, Вікторія Ткачук, Юлія Чумаченко;
  • перспективна група: Артем Коноваленко.

Із переліку легкоатлетів, які є кандидатами на участь в Олімпійських іграх, стипендію з обласного бюджету в 2021 році будуть отримувати 12 чоловік (у резерві – Юлія Чумаченко, Кирило Приходько):

  • у розмірі 6 прожиткових мінімумів: Аліна Логвиненко, Ольга Саладуха, Наталя Семенова, Олександр Сітковський, Сергій Смелик, Вікторія Ткачук, Мар’ян Закальницький;
  • у розмірі 4 прожиткових мінімумів: Вікторія Калюжна, Артем Коноваленко, Олександр Малосілов, Марія Миколенко, Олексій Поздняков.

Кандидатами на призначення стипендій тренерам Донецької області з легкої атлетики на 2021 рік є 6 осіб (у резерві – Вадим Чумаченко):

  • у розмірі 3 прожиткових мінімумів: Анатолій Бойко, Костянтин Степанцов, Олександр Шевченко, Олена Чумак;
  • у розмірі 2 прожиткових мінімумів: Тетяна Серорез, Михайло Марченко.

Поділитись