2018-04-07

Донеччина долучилась до святкування Міжнародного дня спорту

6 квітня місто Краматорськ долучилось до модуля #OlympicLab – «Wellbeing – Обирай спорт!», який ініціював Національний олімпійський комітет України у рамках святкування Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку.

Хлопців і дівчат – учнів 5-х класів ЗОШ № 25 – очікувало практичне заняття від майстра спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, переможниці Всесвітньої Універсіади, чемпіонки Європи, учасниці Олімпійських ігор 2004 та 2008 років Антоніни Єфремової.

Окрім Антоніни, школярів у їх прагненні до пізнання олімпійських цінностей підтримали директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик, керівник школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова, відповідальний секретар Відділення НОК України в Донецькій області Дмитро Подопригора, директор краматорської ЗОШ № 25 Інна Страшко та вчитель фізичного виховання цього навчального закладу, майстер спорту України з легкої атлетики Тетяна Ольхова.

«Фізична культура та спорт – це невід’ємна частина розвитку нації. Я вірю, що ви слідуватиме здоровому способу життя, щоб бути успішними і в навчанні, і в подальшому в підготовці до дорослого життя. Донецька обласна державна адміністрація, Відділення НОК України в Донецькій області приділяють велику увагу розвитку саме дитячого спорту. Тільки по Краматорську за останні 2 роки збудовано 20 майданчиків зі штучним покриттям, один із яких ви маєте на території своєї школи. А всього за 2017 рік на території Донеччини з’явилось 104 нових футбольних поля, а також 200 тренажерних спортмайданчиків. Сподіваюсь, сьогоднішнє знайомство з видатною українською легкоатлеткою Антоніною Єфремовою буде для вас цікавим і зможе зарядити позитивною енергією задля нових звершень», – сказав Володимир Мицик, звертаючись до дітей.

Свято розпочалось з розповіді Антоніни Єфремової про королеву спорту – легку атлетику, її дисципліни, про переваги занять спортом, що супроводжувалось демонстрацією відеозаписів з останніх виступів спортсменки на міжнародних змаганнях.

Тетяна Ольхова познайомила хлопців та дівчат із технікою метання списа, диска, штовхання ядра. Під її керівництвом юні легкоатлетки показали п’ятикласникам елементи відомих дисциплін: спринт (біг на коротку дистанцію), стрибок у довжину, потрійний стрибок, естафета.

Після рухливої розминки, яку Антоніна Єфремова провела для трьох команд школярів, відбулася практична частина заходу – чотири легкоатлетичні естафети. Діти бігали, долаючи перешкоди, стрибали з м’ячем, на одній нозі, на скакалці, передавали естафетну паличку, змагались на влучність (метали невеликий м’яч у ціль) і раділи своїм невеликим перемогам.

За підсумками естафет команди отримали медалі, грамоти та подарунки від Відділення НОК України в Донецькій області. Також символічними призами відзначили учасників конкурсу мальованих плакатів, присвячених Міжнародному дню спорту, та дітей, що давали правильні відповіді у вікторині на олімпійську тематику.

«Із задоволенням беру участь у подібних заходах, – ділиться враженнями Антоніна Єфремова. – У мене в школі подібних майстер-класів, практичних занять не було, доводилося навчатися та дізнаватися щось нове здебільшого по книгах або розповідях інших людей. Тепер у дітей є Інтернет, доступні будь-які відео. Можливостей у сучасних хлопців і дівчат більше, проте це призвело до появи нових захоплень та зменшення зацікавленості в досягненні спортивних вершин. А формує дитину її оточення та бажання постійно випробувати себе в чомусь новому. Зокрема, я зосередилась на легкій атлетиці десь у 9-му класі, а до цього займалась танцями, у багатьох інших гуртках, бо прагнула знайти саме «своє» заняття».

Поділитись