2018-05-16

Донеччину відвідали видатні спортсмени-прикордонники України

12 травня до міста Бахмут Донецької області завітали почесні гості – члени команди спортивного комітету Державної прикордонної служби України.

До складу делегації увійшли відомі олімпійці: бронзові призерки Олімпійських ігор Єлизавета Бризгіна та Христина Стуй (Лондон-2012), призери Олімпійських ігор зі стрільби з лука Олександр Сердюк (Афіни-2004), Наталія Бурдейна, Катерина Дубровіна (Сідней-2000), призер Олімпійських ігор з велоспорту Олександр Симоненко (Сідней-2000), провідні боксери України Олександр Хижняк, Віктор Вихрист, Ярослав Самофалов, чемпіонка світу та Європи зі стрільби з лука Тетяна Дорохова, учасник зимових Олімпійських ігор Дмитро Мицак (Сочі-2014).

Днем раніше спортсмени на чолі з начальником спортивного комітету Держприкордонслужби України, заслуженим працівником фізичної культури і спорту України, заслуженим тренером України Миколою Подоляком побували у ще одному регіоні країни – Луганщині, де ознайомилися з інфраструктурою обласного  фізкультурного центру «Олімп», що в місті Кременна. Ціль візиту делегації до Східної України – миротворча. «Саме тут, у Донецькій та Луганській областях, ми хочемо показати, що Україна у нас – одна, єдина. Спорт завжди об’єднував людей і був посланцем миру. Основна місія спортсмена – прославляти свою державу та бути прикладом для наслідування. І наші прикордонники з цим гідно справляються», – каже Микола Подоляк.

На Донеччині гості відвідали стадіон «Металург» – єдиний працюючий на українській території регіону спортивний об’єкт, що має статус бази олімпійської та паралімпійської підготовки. Спортивних зірок України урочисто зустрічали директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Володимир Мицик, перший заступник Бахмутського міського голови Тетяна Савченко, начальник Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимир Бондар, начальник управління з питань фізичної культури та спорту міської ради Віктор Лис, спортсмени олімпійського резерву.

«Бахмут, як потужне спортивне місто Донеччини, де після переміщення з Донецька нове життя отримують вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки, регіональний центр «Інваспорт», обласний лікарсько-фізкультурний диспансер, заслужив право приймати таких почесних гостей, еліту українського спорту. Думаю, спортсмени нашого регіону за підсумками цієї зустрічі отримають додаткову мотивацію, щоб із ще більшим бажання тренуватися та досягати вершин, які підкорилися видатним олімпійцям країни, – зазначив у своєму зверненні Володимир Мицик.

На згадку про відвідання Донеччини члени делегації отримали пам’ятні подарунки від Відділення НОК України в Донецькій області та соляні лампи від Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки.

Також до привітань приєднався заступник директора департаменту – начальник управління професійної підготовки та організаційної освіти діяльності департаменту особового складу Держприкордонслужби України Олег Фігура, який нагородив спортсменів подарунками з нагоди 100-річчя з дня створення першого прикордонного загону України.

Слово-відповідь від олімпійців взяв Олександр Хижняк, чемпіон світу та Європи з боксу, кращий боксер чемпіонату світу 2017 року, який щиро подякував організаторам заходу: «Дякую за теплу зустріч, гарну атмосферу. Приємно знаходитись на цій спортивній базі, бачити масштаби цього чудового комплексу та жагу до перемог в очах спортсменів, що тут тренуються».

Урочистий захід продовжився проведенням показових виступів за участю вихованців Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки та комплексної дитячо-юнацької спортивної школи міста Бахмут. Свою вправність продемонстрували представники таких видів спорту, як бокс, боротьба вільна, дзюдо, кікбоксинг.

Майстер-клас з рукопашного бою для юних атлетів Донеччини показали переможець чемпіонатів світу, Європи Анатолій Жураківський та багаторазовий чемпіон Європи Євген Хотінь. «Те, що ми продемонстрували, є самозахистом від нападу противника, скажімо, ножем, пістолетом, палкою. Такий комплекс прийомів складає тест, що стає допуском спортсмена до участі в чемпіонаті України з цього виду спорту», – пояснив Жураківський.

На завершення візиту провідні спортсмени-прикордонники України взяли участь в нагородженні переможців та призерів Кубку Донецької області з легкої атлетики, який проходив на доріжках і в секторах бахмутського стадіону «Металургу».

Знайомство з експозицією нагород членів команди спортивного комітету Державної прикордонної служби України, у числі яких була представлена і бронзова олімпійська медаль видатної легкоатлетки Донеччини Ольги Саладухи, неформальне спілкування зі спортивними зірками країни, автограф-сесії, фото на пам’ять – усе це ще довго залишатиметься приємними спогадами для учасників заходу.

Поділитись