2020-06-05

Донецька область долучилася до онлайн-естафети Олімпійського дня-2020 в Україні

Онлайн-естафета Олімпійського дня, започаткована Національним олімпійським комітетом за участю осередків у регіонах, продовжує крокувати Україною. 5 червня до заходу долучилася Донецька область.

У рамках всеукраїнської об’єднуючої акції щодо складання символічного надпису «OLYMPIC DAY IN UKRAINE 2020», Донеччина отримала літеру «P» від сусідньої Луганщини та передала естафетну «I» колегам із Запорізької області.

Вступне слово перед початком нового етапу онлайн-естафети сказав президент НОК Сергій Бубка: «Сьогодні до відзначення Олімпійського дня долучаються наші славетні спортивні регіони – Донецька та Запорізька області. Донеччина для мене – особливий край, адже тут виріс і досяг спортивних висот. Представники Донецького регіону вибороли 38 олімпійських медалей. Славетні спортивні імена Донеччини: Поліна Астахова, Станіслав Люгайло, Олександр Сидоренко, Ніна Зюськова, Надія Ткаченко, В’ячеслав Олійник, Лілія Подкопаєва, Віктор Мірошніченко, Ольга Саладуха».

Початок презентації регіону дав голова відділення НОК України в Донецькій області Віктор Ремський: «Донеччина має міцні спортивні традиції, про що красномовно свідчать яскраві досягнення на літніх Олімпійських іграх. Це стало можливим завдяки таланту, щоденній кропіткій праці спортсменів та, звичайно, їх тренерів, лікарів, вихователів, яким ми віддаємо шану та висловлюємо особливу вдячність. Чимало атлетів принесли регіону славу своїми перемогами та рекордами, і ми щиро пишаємося тим, що вихідцем із Донецької області є людина, ім’я якої відоме у всьому світі – це Сергій Назарович Бубка, чемпіон Олімпійських ігор у Сеулі. Бажаю усім олімпійцям такої ж цілеспрямованості та жаги до перемог!».

Зі студії в місті Краматорськ до вітань з нагоди 126-ї річниці утворення Міжнародного олімпійського комітету приєдналися: начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик, директор школи вищої спортивної майстерності, член виконкому відділення НОК України в Донецькій області Крістіна Русінова, заслужений майстер спорту України зі стрільби кульової, срібний призер Олімпійських ігор 2008 року Юрій Сухоруков, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор 2004, 2008, 2012, 2016 років Наталя Семенова, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасник Олімпійських ігор 2012 та 2016 років Сергій Смелик, відповідальний секретар відділення НОК України в Донецькій області Дмитро Подопригора та фахівець регіонального відділення НОК Каріна Ваноян.

Яскравий показовий виступ усім учасникам онлайн-конференції подарували вихованці відділення спортивної гімнастики ДЮСШ міста Слов’янська.

«Сьогодні, 5 червня, у Всесвітній день охорони навколишнього середовища, ми презентуємо зелений колір кілець на олімпійському прапорі, і, таким чином, черговий раз підкреслюємо, що спорт разом із його цінностями є вагомим інструментом на шляху збереження екології нашої планети. Слідуючи гаслу «спорт – це мир», своїми спортивними перемогами ми намагаємося сприяти розвитку сучасної, вільної та незалежної України, про яку б знали у всьому світі. У рамках відзначення Міжнародного олімпійського дня-2020 ми раді побажати всім прихильникам олімпійського руху міцного здоров’я, добробуту, затишку в оселях та мирного неба над головою!», – сказав у своєму привітанні Володимир Мицик.

Світ змінюється, але в усі часи непохитними залишаються олімпійські цінності. На сьогоднішній день нормативи для участі в Іграх XXXII Олімпіади у Токіо від Донецької області виконали легкоатлети Ольга Саладуха (у потрійному стрибку), Вікторія Хапіліна та Олександр Сітковський (у марафоні), а борець вільного стилю Олександр Хоцянівський здобув ліцензію у ваговій категорії 125 кг. Донеччина пишається своєю плеядою спортивних зірок, і вірить, що омріяні олімпійські путівки зможуть отримати ще багато атлетів!

Поділитись