2018-02-05

Донецька область збільшила своє представництво в національних збірних з видів спорту на 2018 рік

2 лютого в Краматорську відбулося засідання координаційної ради за участю громадських організацій (федерацій) з видів спорту.

Директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик у вступному слові зазначив, що такі зустрічі проводитимуться не рідше, ніж раз на квартал. Їх мета – створення взаємокорисного діалогу, який сприятиме вивченню досвіду роботи та вирішенню нагальних проблем.

Доброю мотивацією для подальшої натхненної роботи тренерів і спортсменів є пильна увага та систематична підтримка з боку керівництва облдержадміністрації. Володимир Мицик зазначив, що у 2018 році обласні стипендії отримуватимуть 70 спортсменів регіону (з олімпійських видів спорту – 40, неолімпійських видів спорту та видів спорту серед осіб з інвалідністю – по 15), також продовжуватиметься виплата одноразових грошових нагород атлетам та їх тренерам за успішні виступи на міжнародній арені. За підтримки Відділення НОК України в Донецькій області в постійну практику увійшло нагородження кращих спортсменів і тренерів місяця.

Одне з основних питань порядку денного стосувалось аналізу затверджених списків збірних команд області з видів спорту на 2018 рік. Доповідачами виступили головний спеціаліст відділу організаційно-спортивної роботи управління з питань фізичної культури та спорту департаменту Дмитро Подопригора та в.о. директора обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи Аліна Кальченко.

Так, серед 42-х літніх олімпійських видів спорту, затверджених Наказом Міністерства молоді та спорту України від 27 грудня 2017 року № 523, Донеччина має представництво в 26-ти. У порівнянні з 2017 роком, кількісний склад спортсменів регіону в складі національних збірних збільшився на 18 осіб – з 247 до 265-ти (+9 у основному складі та +9 у резерві).

Серед видів спорту позитивну динаміку продемонстрували боротьба вільна (+8), вітрильний спорт, легка атлетика, софтбол, футбол, а негативну – дзюдо (-4), теніс (-3), бокс (-3, але тут зросла кількість спортсменів основного складу). При цьому символічною є тенденція переходу спортсменів з інших регіонів України в Донецьку область, де їм забезпечуються необхідні умови.

На жаль, у 2018 році представники Донеччини не представлені в національних збірних з бадмінтону, бейсболу, волейболу, волейболу пляжного, гімнастики спортивної, гімнастики художньої, плавання синхронного, регбі, стрільби з лука, фехтування та карате.

Щодо неолімпійських видів спорту та східних видів єдиноборств, у 2018 році до складу збірних України від Донеччини увійшли 396 спортсменів (151 – основний склад, 117 – кандидати, 128  – резерв), які представляють 40 видів. У порівняні з минулим роком, представництво нашого регіону збільшилось на 122 чоловіка (+44% від минулорічного показника 274 спортсмени), серед них 24 – основний склад, 41 – кандидати, 57 – резерв.

Зростанням відзначились авіамодельний спорт, боротьба Кураш, кіокушин карате, парашутний спорт, спортивна аеробіка, таїландський бокс Муей тай, таеквондо (ІТФ), фунакоші шотокан карате, традиційне карате, спорт із собаками, спортивна акробатика, боротьба самбо, комбат Дзю-Дзюцу, змішані єдиноборства ММА, бойове самбо, боротьба на поясах, кікбоксинг WAKO, бодібілдинг, пауерліфтинг, кікбоксинг ISKA, карате JKS, кікбоксинг WKA та спортивні танці.

При цьому, зменшенням кількісного складу спортсменів Донеччини в збірних України характеризуються такі неолімпійські та східні види, як гирьовий спорт, стронгмен, сумо, футзал, шашки, джиу-джитсу, кіокушинкай карате, кікбоксинг WPKA, автомобільний спорт, радіоспорт, регбіліг, кікбоксинг ВТКА, хортинг.

Володимир Мицик звернув увагу керівників громадських організацій (федерацій) з видів спорту на необхідності дотримання позиції щодо неприйнятності допінгу. Гучним «дзвіночком» стала річна дискваліфікація федерації важкої атлетики України, що означає недопущення вітчизняних спортсменів до участі в міжнародних змаганнях. Володимир Мицик закликав атлетів і тренерів ретельно ставитися до прийняття будь-яких речовин, особливо – до товарів спортивного харчування, що продаються в спортклубах. Кваліфіковану пораду в такому випадку можуть надати фахівці обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Також у рамках засідання координаційної ради розглянули наступні питання: про укладання договорів про співпрацю між департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та громадськими організаціями (федераціями) з видів спорту, про виконання календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів за 2017 рік та про формування календарного плану на 2018-й, про взаємодію спортивних клубів та громадських організацій (федерацій) з видів спорту з «Українським центром реабілітації спортсменів», про досвід роботи громадської організації «Федерація спортивної аеробіки та фітнесу в Донецькій області».

Поділитись