2021-03-29

Два спортсмени Донеччини з вітрильного спорту поборються за олімпійську ліцензію на Ігри в Токіо

Чергове в 2021 році онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, яке відбулося 26 березня, присвятили розгляду вітрильного спорту.

Начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області, голова Координаційної ради Володимир Мицик зауважив, що до переліку спортсменів регіону – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІ Олімпіади увійшло два представники цього виду спорту: майстри спорту України міжнародного класу з міста Маріуполь Валерій Кудряшов та Іван Жукалін.

«Боротьба за олімпійські ліцензії ускладнюється обмеженим часовим відрізком до старту самих Ігор, що мають відбутися в липні-серпні у Токіо, та нестабільністю, пов’язаною з відміною та перенесенням кваліфікаційних змагань, – відзначив Володимир Мицик. – Попри наявні труднощі, спортсмени з вітрильного спорту забезпечені допомогою від Донецької облдержадміністрації та управління фізичної культури та спорту ОДА (зокрема, Валерій Кудряшов отримує стипендію з обласного бюджету в розмірі 4 прожиткових мінімумів), Школи вищої спортивної майстерності, Маріупольської міської ради і управління молоді та спорту як її структурного підрозділу. Тож щиро бажаємо Валерію та Івану попутного вітру, щоб реалізувати все задумане!».

Останні дві ліцензії для Європи з вітрильного спорту у класі «Laser» розігруватимуться 17-24 квітня на відбіркових змаганнях у Португалії в найстарішій гавані цієї країни Віламоура (зауважимо, що за попереднім планом вони мали відбутися у Франції). Підготовка українських спортсменів до відповідальних стартів проходитиме в Хорватії та Португалії.

Поділитись