2020-04-27

Дистанційне навчання в умовах карантину – досвід ДВУОР ім. С.Бубки

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», у Донецькому вищому училищі олімпійського резерву ім. С.Бубки оголошено карантин з 12 березня. Студентів та учнів переведено на дистанційне навчання. Адміністрація училища та педагогічний колектив розробили низку заходів задля продовження якісної освіти в умовах карантину.

Викладачі ґрунтовно підійшли до підготовки програми з дистанційного навчання учнів та студентів ДВУОР ім. С.Бубки, а системний адміністратор створив для цієї мети нову онлайн-платформу – http://study.uor.dn.ua. На сайті, крім освітніх матеріалів, розміщено поради батькам, корисні статті щодо виховання дитини, поради від практичного психолога, навчально-тренувальні заняття від тренерів.

Педагогічний колектив розробляє завдання для учасників навчального процесу згідно розкладу, датам, темам та змісту навчальної програми та надає ці матеріали системному адміністраторові, який розміщує їх за файлами окремого класу чи групи, а потім за окремим предметом. Зворотний зв’язок «учень (студент) – викладач» відбувається через електронну пошту викладачів, зазначену на сайті. Педагоги отримують виконані завдання від учнів чи студентів та перевіряють їх, вказуючи на помилки та недоліки. Поточне та контрольне оцінювання знань здійснюється у відповідності із загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти.

Також керівники груп та класні керівники створили в соціальних мережах Facebook, Instagram, месенджерах Skype, WhatsApp, Telegram, Viber групи для спілкування, оголошень, контролю за виконанням завдань, онлайн трансляцій уроків та відеоспілкування, а також для консультацій з профілактики захворювання на коронавірус та систематичного контролю стану здоров’я.

Викладачі складають навчальний матеріал, беручи за основу відеоуроки, вправи, тестові завдання. Проводяться онлайн консультації, а також надаються індивідуальні рекомендації щодо виконання завдань дистанційно.

Педагоги рекомендують учням та студентам відвідувати освітні ресурси, переглядати освітні програми, які зазначено на сайті училища. Також онлайн-платформа містить гіперпосилання на додаткові матеріали для самостійного ознайомлення.

Адміністрація та викладачі Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки докладають чимало зусиль для організації ефективного дистанційного навчання, а також застосовують низку заходів для профілактики захворювання на коронавірус серед учнів та студентів.

Поділитись