2019-11-05

ФК «Сапфір» втретє виграв Кубок голови Донецької облдержадміністрації

За традицією футбольний сезон на Донеччині завершується розіграшем Кубку голови Донецької обласної державної адміністрації. У 2019 році володаря трофею визначили 3 листопада.

За підсумками попереднього відбіркового етапу було сформовано четвірку кращих аматорських команд регіону, яку склали ФК «Долина» (Слов’янський район), ФК «Покровськ», ФК «Яруд» (Маріуполь) та ФК «Сапфір» (Краматорськ).

У півфіналі перемоги святкували краматорчани та маріупольці, які забили суперникам по 4 голи:
ФК «Сапфір» – ФК «Покровськ» – 4:2
ФК «Долина» – ФК «Яруд» – 0:4.

Фінал, як завжди, подарував незабутні емоції, як для учасників, так і для глядачів. Цього разу в останньому офіційному матчі літнього сезону року на полі в Саду Бернацького зійшлися краматорський «Сапфір» та маріупольський «Яруд». Щоправда, єдиний учасник чемпіонату України серед аматорів від Донецької області приїхав до Краматорська без п’яти досвідчених гравців основного складу.

Будь що, у першому таймі підопічним Дмитра Єсіна завдяки зусиллям Володимира Кілікевича вдалося відкрити рахунок. Ще до свистка на перерву арбітра із Сєвєродонецька Олександра Головкова господарі майданчика мали мінімум три можливості, щоб відігратися. Але на заваді ставали то голкіпер маріупольців Ярослав Хоменко, визнаний, до речі, кращим гравцем фіналу, то поперечина воріт.

У другій половині матчу все перевернулося з ніг на голову, коли протягом кількох хвилин Олександр Ситнік, який теж отримав статуетку «кращий гравець турніру», відзначився двічі. Фінали тим і цікаві, що непередбачувані. Наприкінці гри маріупольці після розіграшу кутового відновили рівновагу – 2:2, після чого настала черга серії пенальті. У футбольній «лотереї» фортуна посміхнулася підопічним Романа Федоренка, які жодного разу не схибили – 5:4. Таким чином, ФК «Сапфір» здобув свій третій Кубок голови Донецької облдержадміністрації, який до цього ж доповнив трофейну колекцію сезону 2019 року, у якій раніше опинились «золото» чемпіонату області, Кубок та Суперкубок Донецької області.

Участь у нагородженні команд взяв начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик. Він наголосив, що фінал останнього турніру літнього сезону виявився багатим на справжню запеклу боротьбу. Володимир Мицик подякував футболістам за проявлені характер та жагу до перемоги, висловивши впевненість, що в подальшому рівень майстерності гравців та конкуренція в обласних аматорських змаганнях лише зростатимуть.