2024-07-30

Футбольна збірна України поступилася Аргентині та завершила виступи на Олімпійських іграх-2024

30 липня в Ліоні (Франція) на Іграх XXXIII Олімпіади команда України з футболу провела свій третій матч – проти представників Аргентини, які вважаються одними з головних фаворитів змагань.

Враховуючи турнірну ситуацію в групі «В», перепустку в наступну чвертьфінальну стадію для українців гарантувала лише перемога. Підопічні Руслана Ротаня протягом гри мали певні гольові можливості, які б дозволили наблизитися до виконання цілі, але все ж таки командна організованість та індивідуальний клас спортсменів із Аргентини взяли гору. На 47-й хвилині забитим м’ячем відзначився Тьяго Альмада, на 90+1 хвилині – Клаудіо Етчеверрі.

Поразка 0:2 визначила для України третю сходинку в підсумковій таблиці групового етапу. Перше та друге місця, прохідні в 1/4 фіналу, посіли відповідно Марокко та Аргентина, четвертою стала збірна Іраку.

Перед початком матчу з аргентинцями олімпійська збірна України з футболу нагадала світові про дітей, які загинули від рук російських загарбників. Під час виконання державного гімну України наші футболісти підняли іграшки як символ обірваного дитячого життя.

«Задоволений хлопцями, вони – великі молодці, можуть грати на рівні топкоманд. Але для цього потрібно, щоб такий запал був у кожному матчі. Коли ми граємо по сім годин матч в Україні, це дається взнаки. Дякуємо футболістам за їхнє ставлення. І те, що ми на цьому турнірі, – дуже великий успіх для нашої країни. А в майбутньому, якщо хлопці будуть так вірити у свою гру, то в нас будуть перемоги й на Олімпійських іграх. Дай Боже, щоб закінчилася війна, і був мир», – цитує головного тренера олімпійської збірної України Руслана Ротаня ексклюзивний транслятор матчів команди «Суспільне Спорт».

Відзначимо, що в складі української збірної на Іграх XXXIII Олімпіади Донецьку область представили два футболісти – Олег Очеретько з Макіївки, який почав заняття в Академії ФК «Шахтар» (Донецьк) у 2009 році, та уродженець Харкова Дмитро Криськів, який до Академії донецького «Шахтаря» перейшов у 2016 році. Обидва виходили на поле в усіх матчах збірної України – з Іраком, Марокко та Аргентиною. На рахунку Дмитра Криськіва гол у поєдинку з марокканцями.

Україна – Аргентина – 0:2

Голи: Альмада (47), Етчеверрі (90+1).

Україна: Фесюн, Крупський, Мартинюк (Сич, 68), Таловєров, Рубчинський, Михайленко (Федор, 59), Брагару (Очеретько, 59), Хлань (Велетень, 78), Сікан (к) (Краснопір, 59), Батагов, Криськів.

Тренер: Руслан Ротань.

Аргентина: Руллі, Ді Чезаре, Солер (Аміоне, 68), Фернандес (Сенон, 68), Медіна, Альварес (Бельтран, 81), Альмада (Етчеверрі, 81), Луган, Гонду (Ессе, 59), Отаменді (к), Сімеоне.

Тренер: Хав’єр Маскерано.

Арбітр: Дахане Бейда (Мавританія).