2018-06-04

Футбольний чемпіонат Донецької області серед ДЮСШ: тріумф Родинського, Дружківки, золотий дубль Покровська

27-28 травня в Краматорську, на синтетичному полі в саду Бернацького, відбулись фінальні матчі чемпіонату Донецької області з футболу серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в якому з вересня по травень змагалися команди у вікових категоріях 2001/2002, 2003/2004, 2005/2006, 2007/2008 р.н.

Фінальні змагання відкрили юнаки старшої вікової категорії – 2001/2002 р.н. У матчі за третє місце команда «Альтаїр» (Дружківка) перемогла КДЮСШ «Словхліб» – 1:1, по пенальті – 4:2. Слов’янці першими скористалися помилкою воротаря суперників та відкрили рахунок у матчі. Протее дружківці оговталися і у другій половині матчу повністю перегравали своїх суперників на всіх ділянках поля. Врешті решт врятували нічию, а в серії пенальті доля посміхнулася дружківчанам. У фінальній грі команда «Шахтар-Юніор» (Родинське) здолала ДЮСШ Вугледар – 4:1 (Куліш, 8, Коротков, 31, Галущенко, 36, 46. – Кольчик, 36). В групових матчах родинці не змогли переграти своїх суперників по фіналу, поступившись у гостях та зігравши внічию вдома. Проте у матчах плей-офф вони виглядали на голову сильніше, аніж їх суперники. Як наслідок, у двох поєдинках серії плей-офф забили у ворота суперників 10 м’ячів, а пропустили у власні лише  один. Отже у порівнянні із минулим сезоном команда піднялася на один щабель у табелі про ранги. Лідерів юних «шахтарів» взяли «на олівець» скаути з Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, а також з краматорського «Авангарду».

У віковій категорії 2003/2004 р.н. в матчі за третє місце також знадобилась післяматчевая серія. КДЮСШ «Словхліб» – ДЮСШ Вугледар – 2:2, по пенпльті – 4:3 (Іванник, 31, Коршуков, 50. – Козуб, 27, Заїченко, 66). У турнірі команда з Вугледару виглядала впевнено та показувала непогані результати. А ось у плей-офф, як то кажуть, «перегоріла». У підсумку програла у півфіналі, а у матчі за третє місце лише перед самим фінальним свистком, скориставшись помилкою голкіпера, відстояла нічию. Та у серії пенальті гравці мирноградців із 11-метрової позначки двічі поцілили у «молоко». У фінальному матчі «Альтаїр» (Дружківка) переграла ДЮСШ Мирноград – 4:1 (Ришков, 15, 64, 67, 69. – Февральов, 18). Рівний поєдинок, у якому невелику територіальну перевагу мали мирноградці. Та наприкінці поєдинку вони раз по раз почали поступатися у середині поля, що врешті решт для них стало фатальним. Оскільки на передньому рубежі у дружківців бездоганно діяв їх капітан Ігор Ришков. До речі, на стадії плей-офф всі шість голів «Альтаїру» забив саме він.

У віковій категорії 2007/2008 р.н. юнаки ДЮСШ Покровськ перемогли в півфіналі «Легіон» (Бахмут) – 2:0 (Ткаченко, 15, Лагер, 26). Бахмутчани непогано розпочала матч, та потім поступово ініціатива перейшла до їх суперників, які у першому таймі змогли відкрити рахунок. А через п’ять хвилин після поновлення гри покрівчани забили другий м’яч і довели гру до перемоги. До фіналу впевнено вийшла і команда «Колос» (Костянтинівський район), яка взяла гору над ДЮК №2 «Авангард» (Краматорськ) – 3:0 (Свищ, 9, Ковтун, 24, Горелов, 35). До речі, «колосята» дуже солідно провели груповий етап: не лише не програли жодного матчу, але й не пропустили у власні ворота жодного м’яча. У матчі за третє місце команда ДЮК №2 «Авангард» виявилась сильнішою за «Легіон» (Бахмут) – 3:1. У фінальному матчі зустрілись ДЮСШ Покровськ і «Колос» – 0:0 (по пенальті – 3:1). Від початку і до закінчення гри на полі точилася гостра боротьба з небезпечними моментами – як поблизу одних, так і інших воріт. А ось у післяматчевій лотереї щасливий квиток дістався покрівчанам. Витягнув його Артем Кашеваров. До речі, під час групового турніру він був польовим гравцем, а на вирішальні матчі тренери вирішили поставити його у ворота. Він пробивав першим і свій удар виконав результативно, а потім спромігся і відбити «постріл з позначки» від свого опонента. Далі покрівчани Ігор Ткаченко та Тимофій Лагерь свої спроби реалізували, і в підсумку післяматчева серія завершилась з рахунком 3:1 на користь ДЮСШ Покровськ. Склад чемпіонів Донецької області сезону-2017/2018 серед юнаків 2007/2008 р.н.: воротарі Артем Кашеваров, Данило Олефір, Єгор Ямщінський; польові гравці: Данило Корнієнко, Данило Патрушев, Влад Луганський, Тимофій Лагерь, Устим Сіренко, Влад Пашнюк, Микита Данильченко, Олександр Янов, Ігор Ткаченко, Євген Гусак.

У віковій категорії 2005/2006 р.н. фаворити перемогли у півфіналах з однаковим рахунком. Команда ДЮК №2 «Авангард» перемогла ДЮСШ Мирноград – 4:0 (Лисак, 27, Суков, 36, Божко, 45, Сальніков, 50), а ДЮСШ Покровськ переграла КДЮСШ «Словхліб» – 4:0 (Рядовий,14, 42, Семкович, 28, Власов, 29). У матчі за третє місце ДЮСШ Мирноград взяла гору над КДЮСШ «Словхліб» – 5:1.  У фінальному матчі ДЮСШ Покровськ переграла  ДЮК №2 «Авангард» – 2:0 (Семкович, 31, Рядовий, 50). Гра з безліччю гольових моментів тривала до першої результативної помилки. У першому таймі господарів виручав голкіпер і перекладина, а по перерві покровські  футболісти дотиснули суперника. На екваторі другого тайму капітан покрівчан Марко Семкович гарматним штрафним ударом пробив голкіпера і відкрив рахунок. А на останній хвилині зустрічі Артем Рядовий його подвоїв і поставив крапку в матчі – 2:0. Таким чином, юнаки 2005/2006 р.н. повторили досягнення молодших хлопців і другий рік поспіль стали чемпіонами області.

«Це був яскравий і емоційний день, – ділиться враженнями директор ДЮСШ м. Покровська Ігор Юркін. – На цю гру разом з дітьми виїхали і батьки, які забезпечили неймовірну підтримку нашим командам, всі хлопці просто молодці. Звичайно ж це успіх, заслуга багатьох людей. Дякую за підтримку наших футболістів начальнику управління сім’ї, молоді та спорту Покровської міської ради  Л.А.Михалко, директору ЦФЗН «Спорт для всіх» В.О.Щербинці, ну і звичайно нашим чудовим тренерам – Олегу Юркіну і Костянтину Ткаченку».