2018-04-17

Футбольний майданчик зі штучним покриттям відкрили в краматорській ЗОШ № 32

16 квітня на території Краматорського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32 – дошкільний навчальний заклад) у селищі міського типу Шабельківка, підпорядкованому Краматорській міській раді, відбулось урочисте відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям розміром 42×22 м.

Школярів, їх батьків та вчителів з отриманням нового місця для проведення активного дозвілля, а з ним і можливості для фізичного самовдосконалення, привітали директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, заступник Краматорського міського голови Юрій Люлька, перший заступник голови громадської спілки «Федерація футболу Донецької області», головний тренер ФК «Авангард» (Краматорськ) Олександр Косевич.

Володимир Мицик зазначив, що всього протягом 2017 року на Донеччині з’явилося 104 нових футбольних майданчика зі штучним покриттям. Серед них найбільшу кількість – 20 полів – збудували саме в Краматорську. Володимир Мицик побажав юним футболістам наполегливо тренуватися, щоб у майбутньому захищати кольори краматорської команди «Авангард», гравці якої також завітали на свято, а далі потрапити до лав національної збірної України та гідно представляли честь країни.

У рамках Програми розвитку масового футболу в Донецькій області на 2017-2020 роки, яка була розроблена управлінням з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації спільно з федерацією футболу Донецької області, діти традиційно отримали комплекти м’ячів, манішок, фішок та іншого необхідного під час тренувань спортивного спорядження.

Після того, як святкова стрічка була перерізана та господар нового майданчику – молодий вчитель фізичного виховання Євген Міронов – запросив усіх на поле, юні футболісти отримали можливість продемонструвати свої здібності. Право зробити символічний перший удар по м’ячу надали 5-річному Миколі Степаненку – найменшому вихованцю навчального закладу. На завершення свята справжній майстер-клас школярам продемонстрували гравці основного складу ФК «Авангард» (Краматорськ).

Уже 17 квітня на новеньких майданчиках зі штучним покриттям стартує чемпіонат «Ліга шкільного футболу» серед учнів перших-других, третіх-четвертих класів загальноосвітніх шкіл Краматорська – міста, яке стало першопрохідником у реалізації цього проекту. Після фіналу краматорських змагань, що відбудеться 18 травня, по території Донеччини проведуть футбольні шкільні фестивалі. А з вересня команди різних міст, районів та громад боротимуться за звання переможців обласних змагань «Ліга шкільного футболу».

Для довідки

Роботи з будівництва спортмайданчика зі штучним покриттям на території краматорської ЗОШ № 32 тривали з вересня по грудень 2017 року, їх вартість склала 1749,3  тис. грн. Фінансування відбувалось за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 04.07.2016 № 548 (зі змінами), а також за дольовою участю міського бюджету (його частка у загальній сумі витрат дорівнює 10,2% – 178,5 тис. грн.).

У відповідності до зазначеного документу, усього ігрових спортмайданчиків по Краматорську з таким фінансуванням збудовано 6 одиниць – на територіях ЗОШ № 2, 13, 17, 30, 32, 35. При цьому замовником робіт по 4-м майданчикам виступало управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації (футбольні поля при ЗОШ № 2, 17, 30, 32), ще по двом – департамент капітального будівництва облдержадміністрації (поля при ЗОШ № 13 та 35).

У рамках святкування 85-річниці області, відповідно до Програми економічного та соціального розвитку Донецької області на 2017 рік, у Краматорську облаштували 7 майданчиків зі штучним покриттям – при загальноосвітніх школах № 1, 9, 12, 16, 21, 24, 33.

Поділитись