2020-02-10

Гандбольний клуб «Донбас» вийшов у чвертьфінал Кубку України

8 та 9 лютого у Палаці спорту «Динамо» міста Запоріжжя відбулись матчі 1/8 фіналу Кубку України з гандболу серед чоловічих команд. Згідно з жеребкуванням, ГК «Донбас» (Донецька область) зустрівся з бронзовим призером вищої ліги минулого сезону – ГК «УДХТУ» (м. Дніпро).

У першому матчі більш-менш рівна гра йшла до 10 хвилини (4:3), а потім «Донбас» помітно додав – 9:3. Здавалося б, все йде за планом, але після тайм-ауту, взятого дніпровцями, гра почала вирівнюватися, не давши підопічним Івана Фучеджи розвинути перевагу. Суперникам вдалося скоротити відставання вдвічі (9:12 на 22 хвилині), а на перерву піти з різницею «- 4».

Відзначимо, що гравцям «Донбасу» в ситуації, що створилася до перерви, звинувачувати нема кого, крім самих себе. Поважність у захисті, неспішність і наявність помилок – ось чим скористався суперник. При цьому сценарій практично один в один повторилася після перерви. «Донбас» відірвався на комфортні «+6» – 22:16 – і знову втратив динаміку.

Матч завершився з рахунком 39:34 на користь «Донбасу».
Повторний поєдинок підопічні Івана Фучеджи виграли вже з більшою різницею у рахунку. «Донбас» (Донецька область) – «УДХТУ» (м. Дніпро) – 33:24.

Суперники важко входили в гру і, як і в першій грі, до десятої хвилини грали м’яч в м’яч. Надалі історія першого матчу повторилася практично повністю. «Донбас» додав у швидкості і почав збільшувати відрив і на перерву команди пішли за рахунку 18:12 на користь «Донбасу».

У другому таймі буквально за п’ять хвилин подопічні Івана Фучеджи досягли більш ніж переконливої переваги в 10 м’ячів – 22:12, після чого гра відчутно втратила динаміку. Дніпряни так і не зуміли зачепитися за більш привабливий для себе результат та змирилися з невтішною долею команди, що вимушена наздоганяти.

Потрібно віддати належне гравцям «УДХТУ». Мультикратний призер і дворазовий чемпіон вищої ліги залишив своєю грою дійсно позитивне враження.

За результатами двох матчів найкращу результативність у складі донецької команди продемонстрували: Кара – 11 голів, Лихіна -10, Беспалов – 8, Шарко, Дмитренко, Яроцький – по 7, Іванілов, Семенченко, Псьол, Рубан, Рагозін – по 4.

У підсумку команда «Донбас» вийшла у чвертьфінал Кубку України.

Нагадаємо, за підсумками першого етапу чемпіонату України серед чоловічих команд Суперліги ГК «Донбас» посів третє місце. За регламентом чемпіонату, на другому етапі боротьбу за нагороди продовжать чотири кращі команди турніру.