Адреса :

Керівник :

тел :

email : sharkonico1959@gmail.com

Гандбол (від нім. hand – «рука» і ball – «м’яч») – командна гра з м’ячем. Змагання проводиться в закритому приміщенні або на відкритому майданчику (розмір – 40х20 м, ворота 3х2 метра) між двома командами 7 на 7 гравців. Для гри використовують круглий надувний м’яч, розмір якого становить 58-60 см в колі для чоловіків і 54-56 см для жінок. Вага м’яча – від 425 до 475 г (для чоловічих збірних) або від 325 до 375 г (для жіночих команд). Гра складається з двох таймів по 30 хвилин з перервою між ними 10 хвилин. Мета змагання – закинути максимально можливу кількість м’ячів у ворота противника, намагаючись не заступати за лінію, що обмежує 6-тиметровий простір перед воротами. Початковий кидок робиться з центру майданчика в будь-якому напрямку. Оцінюють дії гравців двоє суддів.

На думку вчених, ігри, подібні гандболу, були відомі в глибокій старовині. Згадки про них можна відшукати і в «Одіссеї» Гомера, і в трактатах античного медика Клавдія Галена, і у віршах знаменитого міннезінгера Вальтера Фон дер Фогельвейде.

Деякі дослідники стверджують, що сучасний гандбол створили футболісти-данці приблизно наприкінці ХIХ або на початку ХХ століття, щоб не переривати тренувань і в зимовий час. У грі, що проводилася в закритому приміщенні, брало участь 6 гравців і воротар, причому м’яч слід було передавати тільки руками. А в 1890 році в Чехії була досить популярна гра з м’ячем, іменована «хазена» (від чеського «кидати»), яка зводилася до нерегламентованих перекидань і лову м’яча. Однак офіційною датою зародження гандболу вважається 1898 р. – саме тоді в одному з реальних училищ датського міста Ордруп викладач фізичної культури Хольгер Нільсен запропонував своїм вихованкам новий вид гри з м’ячем – «хандбол» (від нім. hand – «рука» і ball – «м’яч»).

Через майже 20 років, у 1917 р., мешканець Берліна Макс Хейзер об’єднав переваги двох вищезгаданих ігор, створивши гандбол. Вже через 3 роки відбулися перші ігри на Кубок і першість Німеччини з ручного м’яча, а в 1926 р. гандбол був визнаний міжнародним видом спорту. Міжнародна любительська федерація гандболу (ІАГФ), до якої увійшло 11 країн, була заснована в 1928 р. у Амстердамі (проіснувала до 1944 р.), у 1936 р. гандбол визнаний олімпійським видом спорту, і включений в програму XI Олімпіади в Берліні. Міжнародна федерація гандболу, створена в 1946 р., затвердила програму розвитку даного виду спорту, намітила строки проведення чемпіонатів світу за участю чоловічих і жіночих команд.

Результати:

Дорослі збірні Донецької області – 2 місце, спартакіада ​​України 1995, 1999 рр.;