2018-04-15

«Інваспорт». Збірна Донецької області з плавання здобула 17 медалей на Всеукраїнській Спартакіаді «Повір у себе»

10-13 квітня у місті Кам’янське відбулись фінальні змагання ХХV Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» з плавання серед дітей з вадами зору, розумового та фізичного розвитку, ураженням опорно-рухового апарату.

Вперше старт дитячим Паралімпійським іграм України запроваджено Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту 29 червня 1994 року. Щорічно в Спартакіаді беруть участь приблизно 20 тисяч дітей. Змагання дають можливість дітям набути впевненості в собі та своїх силах. Також вони несуть пошуковий характер – конкурс виявляє талановитих спортсменів для поповнення національної збірної команди України з метою підготовки їх до Паралімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.

Донецьку область представила збірна команда – вісім найкращих спортсменів з міст Маріуполь, Слов’янськ, Соледар. Після чотирьох напружених днів здобуто 17 медалей, з них 9 золотих, 7 срібних, 1 бронзову.

Серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату:

– кандидат в майстри спорту України Вероніка Коржова (м. Соледар, займається під керівництвом ЗТУ Тетяни Володимирівни Морозової) стала триразовою переможницею змагань;

– кандидат в майстри спорту України Анастасія Сапель (м. Слов’янськ, займається під керівництвом ЗТУ Світлани Михайлівни Казначеєвої та тренера-викладача Олександра Сергійовича Лавського) виборола одну золоту медаль;

– Марія Дівніч (м. Маріуполь, займається під керівництвом ЗТУ Василя Григоровича Лисенка) виборола золоту, срібну та бронзову медалі;

– Андрій Чуйко (м. Соледар, займається під керівництвом ЗТУ Тетяни Володимирівни Морозової) виборов дві золоті медалі;

– Артем Олійник (м. Соледар, займається під керівництвом ЗТУ Тетяни Володимирівни Морозової) виборов дві срібні медалі;

– Андрій Пірожков (м. Слов’янськ, займається під керівництвом ЗТУ Світлани Михайлівни Казначеєвої та тренера-викладача Олександра Сергійовича Лавського) виборов золоту та срібну медалі.

Серед спортсменів з вадами зору:

– Максим Чернов (м. Слов’янськ, займається під керівництвом ЗТУ Світлани Михайлівни Казначеєвої та тренера-викладача Олександра Сергійовича Лавського) виборов золоту та срібну медалі;

– Максим Сухоносов (м. Слов’янськ, займається під керівництвом ЗТУ Світлани Михайлівни Казначеєвої) виборов дві срібні медалі.

Спортсмени спромоглися довести, що немає таких вершин, які не змогла б досягти людина завдяки своїй силі волі та цілеспрямованості. Вони – приклад для юні, уособлення духу та мужності, змогли стати кращими не лише в Донецькій області, але й в Україні!

Поділитись