2018-04-05

Колегія департаменту схвалила проект програми оздоровлення і відпочинку дітей Донеччини

3-го квітня в Краматорську відбулося перше розширене засідання колегії департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації, яке розпочалось з презентації проекту Комплексної програми «Оздоровлення та відпочинок дітей Донецької області на 2018-2022 роки».

Проект представила заступник директора – начальник управління у справах сім’ї та молоді департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Лілія Золкіна.

Презентуючи проект програми, підготовленої згідно Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Лілія Золкіна зауважила, що її створено на основі попередньої п’ятирічної програми, яку скореговано з урахуванням вимог сьогодення.

«У центрі уваги цієї програми – дитина, громадянин України. Це дитина, яка любить Україну і свій народ, духовно і фізично здорова, цілеспрямована, працьовита, здатна до саморозвитку, яка спілкується українською мовою», – наголосила доповідач.

Моніторинг уподобань щодо оздоровлення, проведений серед дітей і батьків, дозволив скласти коло проблемних питань. З року в рік вони потребують вирішення, але  цього не відбувається через неузгодженність дій органів влади, підприємств, профспілок і громадських організацій.

Головна проблема – не найкращий стан інфраструктури, медичного і кадрового забезпечення мережі оздоровчих закладів.

Моніторинг також засвідчив, що лише 31% батьків відомо, що в області впроваджено проект «Гроші ходять за дитиной», тобто система часткового відшкодування вартості дитячої путівки. Раніше сума відшкодування складала один прожитковий мінімум, але наразі її збільшено вдвічі.

 

 

 

 

 

 

 

Лілія Золкіна повідомила, що минулого року в стаціонарних заміських закладах оздоровилися лише 41% дітей. Метою програми є збільшення  кількості дітей, що отримають послуги оздоровлення і відпочинку в стаціонарних заміських закладах.

Якщо 2013 року в регіоні функціонувало 63 заміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку різних типів, то для потреб оздоровлення дітей в 2017 році було відкрито лише 22 заклади. Причина цього – напружена соціально-економічна ситуація в регіоні. Потужність дитячих оздоровчих закладів, які працюють в області, складає 26 800 дітей, а їх наповненість – 18 700, що становить 69%.

Система дитячого оздоровлення – і кількість закладів, і якість послуг, що вони надають, – потребує якісного перезавантаження. Що треба зробити, щоб дитячі заклади знову запрацювали? Потрібно передати заклади, що не працюють, у комунальну власність. А також знизити податкове навантаження і надати дитячим закладам канікули на сплату податків на землю і нерухоме майно.

До проекту комплексної програми оздоровлення увійшла низка підпроектів, що стосуються всіх аспектів організації якісного оздоровлення і відпочинку: кадрового, інноваційного, методологічного, національнально-патріотичного тощо.

Звертаючись до представників міст і районів, Лілія Золкіна акцентувала увагу, що головним джерелом фінансування цієї програми має бути не обласний бюджет, а бюджети міст, районів, ОТГ, а також інші джерела.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стан здоров’я дітей з кожним роком погіршується, і причин цьому багато. На цьому наголосила Ольга Сидоренко, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Волноваської райдержадміністрації. Волноваський район має позитивний досвід оздоровлення дітей не тільки в межах області, а й у низці областей країни та за її кордонами. За рішенням місцевої влади дитячі заклади оздоровлення і відпочинку звільнено від сплати податків на землю і нерухоме майно.

Про практичні аспекти реалізації комплексної програми оздоровлення в дитячих центрах доповів Ігор Кротов, завідувач відділу з інформаційного забезпечення та гуманітарних питань апарату Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України.

На необхідності об’єднання зусиль задля реалізації програми, а також впровадження грантів на покращення оздоровчої інфраструктури наголосила Людмила Черненко, начальник дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Юний моряк» Маріупольського морського торгівельного порту.

Члени колегії департаменту сім’ї, молоді та спорту схвалили проект комплексної програми «Про оздоровлення та відпочинок дітей Донецької області на 2018-2022 роки», який невдовзі розглядатиметься на рівні вищому – членами колегії Донецької облдержадміністрації. З рішенням колегії департаменту про комплексну програму дитячого оздоровлення можна ознайомитися в прикріпленому файлі.

Поділитись