2020-03-17

Комюніке від Міжнародного олімпійського комітету щодо Ігор у Токіо (від 17.03.2020)

ПРЕАМБУЛА. 17 березня Міжнародний олімпійський комітет (МОК) продовжив консультації з усіма зацікавленими сторонами Олімпійських ігор в Токіо-2020. Перша відбулася з міжнародними федераціями з олімпійських літніх видів спорту. Найближчими днями відбудуться обговорення з Національними олімпійськими комітетами (НОК), представниками спортсменів, Міжнародним паралімпійським комітетом (МПК), іншими міжнародними федераціями (МФ) та іншими зацікавленими сторонами. У цьому комюніке викладаються принципи, встановлені Виконавчим комітетом МОК, а також їх реалізація у співпраці з усіма зацікавленими сторонами. МОК буде продовжувати діяти в якості відповідальної організації. У цьому контексті МОК просить всі зацікавлені сторони в межах своїх повноважень зробити все, щоб сприяти стримуванню розповсюдження вірусу.

КОМЮНІКЕ

Це безпрецедентна ситуація для всього світу, і наші думки про всіх, хто постраждав від цієї кризи. Ми солідарні з усім суспільством, щоб зробити все, аби стримати вірус.

Ситуація з вірусом COVID-19 також впливає на підготовку до Олімпійських ігор в Токіо-2020 і змінюється з кожним днем.

МОК, як і раніше, залишається відданим Олімпійським іграм в Токіо-2020 року, до початку Ігор залишається більше чотирьох місяців, і на цьому етапі немає необхідності приймати будь-які радикальні рішення, і будь-які припущення в цей момент будуть контрпродуктивними.

МОК закликає усіх спортсменів продовжувати підготовку до Олімпійських ігор в Токіо-2020 якнайкраще. Ми будемо підтримувати спортсменів, консультуючись з ними і їх відповідними НОКами, а також надаючи їм найсвіжішу інформацію та розробки, доступні для спортсменів у всьому світі на веб-сайті Athlete365 і через їх відповідні НОКи та МФ.

МОК впевнений, що багато заходів, які вживаються багатьма органами влади у всьому світі, допоможуть стримати ситуацію з вірусом COVID-19.

У цьому контексті МОК вітає підтримку лідерів G7, висловлену Прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе, який сказав: «Я хочу відмінно провести Олімпійські і Паралімпійські ігри, як доказ того, що людська раса переможе новий коронавірус, і я отримав підтримку на це від лідерів G7».

Ми будемо продовжувати діяти відповідально і погодили наступні основні принципи організації Олімпійських ігор в Токіо-2020:

  1. Захищати здоров’я всіх учасників і підтримувати стримування вірусу.
  2. Захищати інтереси спортсменів і олімпійських видів спорту.

МОК буде продовжувати стежити за ситуацією в режимі 24/7. Уже в середині лютого була створена цільова група, що складається з представників МОК, Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Організаційного комітету Токіо-2020, японської влади та представників Токіо.

Мета цільової групи – забезпечити узгоджені дії всіх зацікавлених сторін. Її місія полягає в тому, щоб постійно оцінювати ситуацію, задля формування засад для поточного оперативного планування і необхідних корегувань. Цільова група також стежить за виконанням різних прийнятих дій. МОК продовжить слідувати вказівкам цієї цільової групи. Рішення МОК не буде визначатися фінансовими інтересами, оскільки завдяки своїй політиці управління ризиками і страхуванню, він в будь-якому випадку зможе продовжити свою діяльність і виконувати свою місію з організації Олімпійських ігор.

Було вжито ряд заходів.

Формат всіх тестових заходів в березні і квітні був змінений, щоб забезпечити можливість випробування основних елементів Ігор – запалення Олімпійського вогню в Греції і наступних етапів Естафети вогню в Японії було адаптовано; було проаналізовано увесь ланцюжок підготовки до Ігор; у разі ж виникнення збоїв, розроблені альтернативні плани.

У той же час теми та проблеми, які Координаційна комісія МОК з ігор визначила пріоритетними, продовжують привертати до себе всю увагу Токіо-2020, МОК та олімпійських зацікавлених сторін. У цьому відношенні триває робота з підготовки легкоатлетичних змагань в Саппоро; вживаються заходи по боротьбі зі спекою; ведеться планування організації транспорту і пересування вболівальників.

Що стосується наступних засідань, особливо майбутнього візиту Координаційної комісії та різноманітних оглядів проектів, в порядок денний та графік візитів були внесені корективи. Хоча заходи залишаються запланованими на ті самі дати, участь у Токіо буде скорочено, при цьому члени Координаційної комісії зможуть брати участь у найбільш важливій частині засідання за допомогою телеконференції. Те саме буде зроблено для будь-яких наступних візитів до подальшого повідомлення.

Повсякденна робота між усіма організаціями триває, хоча й на дистанційній основі.

Наразі всі зацікавлені сторони Олімпійського руху та спортсмени стикаються із суттєвими викликами щодо забезпечення місця фінальної кваліфікації для Ігор. У деяких країнах спортсменам навіть важко продовжувати регулярний графік тренувань. МОК солідарний і гнучкий, разом з міжнародними федераціями та НОКами, які вирішують ці проблеми в різних видах спорту.

На сьогоднішній день 57 відсотків спортсменів вже кваліфікувалися на Ігри. Що стосується решти 43 відсотків місць, МОК працюватиме з міжнародними федераціями для внесення будь-яких необхідних і практичних змін в їх відповідні системи кваліфікації для Токіо-2020 на основі наступних принципів:

  1. Усі квотні місця, які вже були розподілені на сьогодні, залишаються розподіленими для НОК та спортсменів, які їх отримали.
  2. Можливість отримати додаткові місця на запланованих кваліфікаційних змаганнях зберігається.
  3. Усі необхідні зміни до відбіркових систем та всі місця, що залишилися, будуть:
    а) ґрунтуватись на основі результатів та місць, здобутих останнім часом (наприклад, рейтинг міжнародних федерацій чи історичні результати);
    b) відображати, де це можливо, існуючі принципи відповідних кваліфікаційних систем (наприклад, використання рейтингів або конкретні континентальні / регіональні результати конкретних подій).

Будь-яке збільшення квот для спортсменів буде розглядатися в кожному окремому випадку за виняткових обставин за підтримки Організаційного комітету Токіо-2020.

Міжнародні федерації вноситимуть пропозиції щодо будь-яких змін в межах компетенції відповідних систем кваліфікації на основі принципів, викладених вище. Адаптації повинні бути реалізовані в виді спорту через відмінності між системами кваліфікації.

МОК уже ввів прискорену процедуру для вирішення цієї ситуації. Будь-які необхідні зміни в кваліфікаційних системах Токіо-2020 за видами спорту будуть опубліковані до початку квітня 2020 року і доведені до відома всіх зацікавлених сторін.

Президент МОК Томас Бах сказав: «Здоров’я і благополуччя всіх, хто бере участь в підготовці до Олімпійських ігор в Токіо-2020 року, є нашою турботою номер один. Вживаються всі заходи для забезпечення безпеки та інтересів спортсменів, тренерів та команд підтримки. Ми – Олімпійське співтовариство. Ми підтримуємо один одного в хороші і важкі часи. Ця Олімпійська солідарність визначає нас як спільноту».

Президент Асоціації літніх олімпійських міжнародних федерацій (ASOIF) Франческо Річчі Бітті додав: «Я хотів би подякувати всім, хто бере участь в організації Олімпійських ігор в Токіо-2020, а також усім спортсменам і міжнародним федераціям за їх велику гнучкість. Ми дотримуємося такого ж підходу і тих же принципів, що і МОК, і ми так само, як і МОК, віддані успіху Олімпійських ігор в Токіо-2020. Ми будемо підтримувати зв’язок і проводити подальші консультації з усіма зацікавленими сторонами».

Після консультацій з МФ, МОК в найближчі дні зв’яжеться з НОК і представниками спортсменів.

Це комюніке одноголосно підтверджено Виконкомом Міжнародного Олімпійського Комітету та всіма федераціями з літніх олімпійських видів спорту.

 

За інформацією Національного олімпійського комітету України

Поділитись