2018-01-31

«Круглий стіл» підтримав передачу «Лісової казки» під будівництво регіональної спортивної бази

30 січня в Слов’янську відбулось публічне громадське обговорення («круглий стіл») стосовно питання передачі нежитлових будівель та споруд позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Лісова казка» у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ, міст, що перебуває в управлінні обласної ради.

Нагадаємо, територію святогірської «Лісової казки» обрано вірогідним місцем будівництва регіональної бази олімпійської підготовки, яка дасть змогу цілорічно проводити навчально-тренувальні збори, спортивно-масові заходи обласного, Всеукраїнського та навіть міжнародного рівнів (у свою чергу, це сприятиме подальшому розвитку спорту вищих досягнень у регіоні, дитячо-юнацького і резервного спорту), а також приймати на оздоровлення юних і дорослих атлетів. Ініціатором проекту щодо зведення надсучасного спортивного об’єкту виступає Донецька обласна державна адміністрація.

У обговоренні, що вів заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний, взяли участь міський голова Вадим Лях, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик, начальник відділу освіти міськради Ігор Рубльовський, начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міськради Олександр Міщенко, члени громадської ради при виконавчому комітеті міськради, представники громадськості міста.

«Для того, щоб відновити минулу славу Донеччини як спортивного регіону, нам, у першу чергу, не вистачає споруд, на яких можна вести цілеспрямовану підготовку для участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Ні для кого не секрет, що велика кількість провідних спортсменів Донецької області або завершили виступи, або перейшли в інший регіон через відсутність у нас умов. І вийти на новий рівень у цій ситуації має допомогти зведення власної регіональної спортивної бази. Для реалізації цієї мрії ліпшим варіантом є Святогірськ – природна екологічна зона, справжній бренд Донеччини, відомий за межами України», – зазначив у своєму виступі Володимир Мицик.

За умов побудови споруд універсальної спрямованості базу олімпійської підготовки зможуть використовувати майже усі види спорту, які культивуються в регіоні (крім вітрильного спорту, хокею, фігурного катання), також буде створено 200-250 додаткових робочих місць, що надасть значні фінансові вливання у місцевий бюджет Святогірська.

Під час презентації проекту занепокоєння у представників громадськості викликали питання, які стосуються джерел фінансування та термінів будівництва майбутнього об’єкту, а також оздоровлення слов’янських дітей соціально незахищених категорій.

Володимир Мицик відзначив, що на сьогоднішній день ініціативною групою розроблена концепція майбутньої регіональної спортивної бази. Керівництво Донецької обласної державної адміністрації готове сприяти виділенню коштів на розробку проектно-кошторисної документації для цього об’єкту, але початок розробки ПКД буде можливий тільки після прийняття рішення щодо передачі «Лісової казки» з міської до обласної власності. І від того, скільки часу піде на процедуру ухвалення, залежатимуть терміни подальших робіт.

У якості прикладів позитивного досвіду переведення об’єктів із міської комунальної власності в обласну Володимир Мицик назвав проекти, що реалізуються в іншому місті Донеччини – Бахмуті. Так, у будівлі колишньої залізничної поліклініки (за адресою: вулиця О.Сибірцева, 3) після реконструкції нове життя має отримати обласний лікарсько-фізкультурний диспансер. Також Бахмутська міська рада передала Донецькому вищому училищу олімпійського резерву ім. С.Бубки стадіон «Авангард» і гуртожиток педучилища по вул. Благовіщенській, що має сприяти відновленню повноцінної діяльності закладу (після проведення необхідних робіт).

Слов’янський міський голова Вадим Лях, начальники структурних підрозділів міської ради Ігор Рубльовський та Олександр Міщенко, а також завідувач господарством «Лісової казки» Володимир Скиба були єдині в думці, що зазначений оздоровчий табір сьогодні не відповідає сучасним вимогам та потребує значних фінансових вкладень, щоб мати змогу надавати якісні послуги. Так, на підготовку закладу до нового оздоровчого сезону, проведення косметичного ремонту, а також виконання всіх вимог ДСНС, потрібно приблизно 4,8 млн. грн. І замість витрат коштів на ремонт існуючих уже зношених будівель, споруд, обладнання було запропоновано спрямувати фінансовий ресурс міського, а також обласного бюджетів на придбання путівок дітям пільгових категорій, які оздоровлювались у «Лісовій казці», у інші, більш комфортабельні табори Донеччини і України.

За підсумками обговорень відбулося голосування. Переважна більшість присутніх у залі підтримали необхідність передачі оздоровчого табору «Лісова казка» із комунальної міської в обласну власність, а також виступили проти відтермінування цього питання. Зазначимо, що після проведення громадських слухань остаточне рішення буде прийнято депутатами на сесії Слов’янської міської ради.

Поділитись