2018-04-24

Легкоатлетка Донеччини Вікторія Калюжна – переможниця Київського півмарафону

22 квітня в українській столиці відбувся щорічний Київський півмарафон – 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. На старт вийшли 11 000 учасників з 52 країн. А майже 25 000 глядачів заповнили вулиці міста, аби підтримати бігунів. Маршрут став уже традиційним і звичним: пролягав колом вздовж Дніпра, а старт і фініш спортсменів відбувався на Контрактовій площі.

Для України ця подія стала історичною – вперше на території нашої країни відбувся забіг IAAF Bronze Label (відзнака Міжнародної Асоціація легкоатлетичних федерацій). Такий статус гарантує проведення змагань на найвищому рівні з відповідністю світовим стандартам якості, безпеки і обслуговування. А головне – вперше на старт забігу в Україні вийшли представники еліти не лише українського, а й світового бігу.

Беззаперечно, найцікавішою частиною 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon стали жіночі змагання на дистанції півмарафону. Головною метою для топових учасниць, звісно ж, було побиття рекорду українки Анни Носенко, яка в 2016 році перемогла тут із часом 1:13:55. Зі старту в чільній групі лідерів були одразу чотири спортсменки: кенійка Маріон Джепкуруй Лімо, українки Юлія Шматенко, Дар’я Михайлова, а також Вікторія Калюжна, представниця школи вищої спортивної майстерності Донецької області, підопічна заслуженого тренера України Володимира Ліщука. Вже на Гаванському мосту Дар’я дещо відстала, тож основну частину дистанції боротьба відбувалась між Вікторією, Юлією та кенійкою.

На Трухановому лідерство захопила Калюжна, одразу за її спиною Лімо Маріон, Шматенко ж відстала на 10-15 метрів. На заключній частині дистанції Вікторія не просто нав’язала боротьбу кенійці, але й почала втікати від неї, що в результаті призвело до перемоги українки та оновлення рекорду траси за досить примхливої вітряної погоди! Отже, наша легкоатлетка фінішувала першою з новим рекордом – 1:13:43, другою стала кенійка Маріон Лімо – 1:14:51, замкнула призову трійку Юлія Шматенко з часом 1:14:54.

«Задоволена, що сьогодні все так склалось, – поділилась із пресою Вікторія Калюжна, – адже ми з тренером готувались до цього старту цілеспрямовано. Була проведена високогірна підготовка в Туреччині. Для мене особисто ця перемога дуже важлива і цінна. Авжеж, я їхала показувати високий результат, але не думала, що виграю, приїхали дуже сильні іноземні суперниці, і наші українки теж зібрались дуже швидкі. Ще на забіганні на перший міст (Гаванський міст), я зрозуміла, що можу перемогти. Навіть на гірку я бігла впевнено і відчувала, що можу втікати від суперниць».

Додамо, що на півмарафонській дистанції серед чоловіків перемогу здобув ефіоп Анбеса Ленчо, який також встановив рекорд траси – 1:02:56, другим став кенієць Ніколас Макау (1:02:58), третім – українець Роман Романенко (1:07:58).

Забіг 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon відкрив серію заходів Run Ukraine Running League 2018, що об’єднує сім бігових змагань у п’яти містах України. Наступний захід відбудеться 20 травня в Дніпрі.