2023-10-12

МОК призупинив членство російського олімпійського комітету

12 жовтня Виконком Міжнародного олімпійського комітету ухвалив рішення про негайне призупинення членства російського олімпійського комітету в організації до подальших повідомлень.

Підставою для цього стало одностороннє рішення ОКР від 5 жовтня 2023 року про включення до свого складу регіональних спортивних організацій, які перебувають у підпорядкуванні Національного олімпійського комітету України, а саме Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей, що є грубим порушенням Олімпійської хартії та територіальної цілісності НОК України.

Олімпійський комітет Росії більше не має права виконувати функції Національного олімпійського комітету, як це визначено Олімпійською хартією, і не може отримувати фінансування від Олімпійського руху.

МОК залишає за собою право прийняти у відповідний час рішення щодо участі індивідуальних нейтральних атлетів з російським паспортом у літніх Олімпійських іграх у Парижі-2024 та зимових Олімпійських іграх у Мілані-2026.

За Виконавчим комітетом МОК також зберігається право приймати будь-які подальші рішення чи вживати будь-які заходи щодо ОКР в залежності від розвитку цієї ситуації.

Поділитись