2021-03-23

На засіданні з питань олімпійської підготовки обговорили перспективи п’ятиборців Донеччини

Чергове в 2021 році онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, яке відбулося 22 березня, присвятили розгляду сучасного п’ятиборства.

Начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області, голова Координаційної ради Володимир Мицик зауважив, що до переліку спортсменів регіону – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІ Олімпіади увійшло 3 п’ятиборця: Ірина Хохлова (представниця міста Маріуполь), Дмитро Кірпулянський (Мирноград) та Кирим Шехмаметьєв (Слов’янськ).

«Сподіваємося, що всі плани, які перед собою на 2021 рік поставили спортсмени і тренери Донеччини, будуть реалізовані. Зокрема, віримо в шанси на потрапляння до олімпійської збірної представників сучасного п’ятиборства. Зі свого боку намагаємося створити для них необхідні умови: усі три кандидата з цього виду спорту на поїздку в Токіо наразі отримують щомісячні стипендії з обласного бюджету, стипендію має їх тренер Дмитро Сидоров, також допомагаємо в проведенні тренувальних зборів. Особливу увагу повинні приділити питанням медико-біологічного супроводження атлетів і забезпечення сучасним спортивним обладнанням та інвентарем», – зазначив Володимир Мицик.

Про підготовку спортсменів доповіли заслужений тренер України з сучасного п’ятиборства, віцепрезидент Донецької обласної федерації з сучасного п’ятиборства Костянтин Кірпулянський, тренери-викладачі відділення сучасного п’ятиборства Школи вищої спортивної майстерності Павло Кірпулянський і Дмитро Сидоров, заслужений тренер України.

Так, серед п’ятиборців на Ігри в Токіо потраплять всього 36 чоловіків, а Дмитро Кірпулянський станом на сьогодні посідає 49 місце у світовому олімпійському рейтингу. Щоб отримати можливість потрапити на головний у кваліфікаційному відборі старт – чемпіонат світу, що поставили в календарі на червень – потрібно набрати рейтингові бали на етапах Кубку світу, фінал якого завершиться 16 травня. При цьому потрібно враховувати систему штрафних балів, що передбачено для атлетів у разі невиходу до фінальної частини кожного відбіркового турніру.

Великий потенціал має провідна спортсменка з Донеччини Ірина Хохлова – наразі найкраща серед жінок-п’ятиборок у нашій країні. Проте після нещодавнього повернення зі збірної Аргентини до збірної України їй доведеться в дуже стислих часових рамках набирати бали у свій міжнародний рейтинг. Починаючи з 23 березня Ірина протягом майже двох місяців перебуватиме закордоном, і за 14 днів планує виступити на трьох етапах Кубка світу!

Відзначимо, що протягом останніх трьох олімпійських циклів п’ятиборці Донеччини вирізнялися високими результатами. На двох Іграх представники регіону входили до десятки кращих: Ірина Хохлова в 2012 році посіла 10 місце, Дмитро Кірпулянський у 2008 році – 9 місце. Окрім цього, Хохлова була четвертою на чемпіонаті світу та другою на чемпіонаті Європи, а Кірпулянський здобував «бронзу» на світовій та європейській першостях.

Поділитись