2021-09-11

Обласне олімпійське свято до Дня фізичної культури і спорту України в Краматорську

Олімпійський урок та урочисте нагородження спортивної еліти Донецької області стали складовими заходу з нагоди Дня фізичної культури і спорту, що відбувся в парку культури та відпочинку ім. О.С. Пушкіна міста Краматорськ.

У рамках проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку працювали локації, у яких свою майстерність продемонстрували вихованці обласних і міських спортшкіл з понад 20 видів спорту: баскетболу, боксу, боротьби вільної, боротьби греко-римської, важкої атлетики, велосипедного спорту, гімнастики спортивної, дзюдо, змішаних єдиноборств (ММА), карате (олімпійське), карате JKS, кікбоксингу WAKO, кінного спорту, легкої атлетики, скелелазіння, сучасного п’ятиборства, спортивних танців, тенісу настільного, тхеквондо (ВТФ), черліденгу, танців на візках.

Локації відвідали провідні спортсмени Донеччини, які місяць тому повернулися з Ігор XXXII Олімпіади: легкоатлети Мар’ян Закальницький, Вікторія Калюжна, Марія Миколенко, Наталя Семенова, Сергій Смелик та представниця кінного спорту Інна Логутенкова. Вони тепло поспілкувалися з дітьми, поділившись своїми історіями успіху й побажавши досягнення нових перемог, та вручили їм подарунки від Національного олімпійського комітету України.

Урочисту церемонію нагородження учасників Олімпійських та Паралімпійських ігор у Токіо-2020 провів голова облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

«Початок вересня – гарний час, щоб підбити підсумки спортивного сезону, зокрема й олімпійського. 14 наших земляків достойно представили національну команду України на Олімпійських іграх, а 14 паралімпійців привезли з Токіо 15 медалей. Результат – неймовірний! Недаремно Президент започаткував програму «Здорова Україна», одним із довгострокових завдань якої є виховання нового яскравого покоління сильних спортсменів. Дякую всім вчителям фізкультури та тренерам, які навіть у найскрутніші роки продовжували виховувати майбутніх чемпіонів. І, звісно ж, дякую самим спортсменам, адже без завзяття та щирої праці таких високих результатів не досягнути», – зазначив очільник Донеччини.

На святковий захід також завітали: начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик, заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Дмитро Подопригора, член виконкому Відділення НОК України в Донецькій області, директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова, член виконкому Відділення НОК України в Донецькій області, директор комунального закладу «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки» Ігор Анушкевич. Святковий настрій учасникам заходу додавав музичний гурт MOON JAM.

«Спортсмени Донецької області, яким вдалося подолати дуже непростий відбір на Олімпійські та Паралімпійські ігри, заслуговують на шану та велику повагу з боку земляків. Це – найвища вершина, шлях до якої зумовлений кропіткою працею багатьох людей: тренерів, лікарів, працівників комунальних спортивних закладів, фахівців сфери. З нагоди свята бажаємо всім невичерпного фізичного гарту, безлічі радісних миттєвостей, вдалих стартів і переможних фінішів у реалізації всіх планів», – сказав Володимир Мицик.

Зі словами вдячності обласній владі за всебічну підтримку від імені олімпійців звернулися заслужений майстер спорту України з легкої атлетики Мар’ян Закальницький та заслужений тренер України з легкої атлетики Олена Чумак, від імені паралімпійців – заслужений майстер спорту України з плавання Віктор Смирнов і володар 6 нагород Токіо-2020 (2 золотих, 3 срібних та 1 бронзової) у плаванні Андрій Трусов.

Спортивну еліту Донеччини нагородили Почесними грамотами і Подяками Міністерства молоді та спорту України, Почесними грамотами і Подяками облдержадміністрації, сертифікатами на отримання одноразових грошових винагород та пам’ятними сувенірами. Загальна сума грошових премій для спортсменів-олімпійців і паралімпійців Токіо-2020 та їх тренерів від Донецької обласної державної адміністрації склала 12 млн 399,9 тис. грн.

Поділитись