2020-09-11

Обласне олімпійське свято до Дня фізичної культури і спорту України відбулося в Бахмуті

11 вересня в місті Бахмут на стадіоні «Металург» провели обласний олімпійський захід з нагоди Дня фізичної культури і спорту, у рамках якого відбувся «Олімпійський урок #BeActive» та урочиста зустріч голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка з провідними спортсменами, тренерами, фахівцями сфери.

У рамках Всеукраїнського проєкту серед дітей та молоді «Олімпійський урок #BeActive», що проходить з нагоди Європейського тижня спорту, традиційну для цього заходу олімпійську руханку провела Молодий посол «Олімпійського уроку» 2020 року Ганна Александрова – майстер спорту України з легкої атлетики, бронзова призерка І Юнацьких олімпійських ігор. П’ятдесят учнів Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки синхронно повторювали за Ганною ритмічні рухи під музичний супровід, отримавши заряд бадьорості й позитиву.

Очільник Донеччини Павло Кириленко привітав спортивний актив зі святом, відзначивши, що регіон славиться міцними традиціями, а про його спортсменів знають завдяки досягненням як в Україні, так і у світі.

«Напередодні Дня фізичної культури і спорту, що цього року вся Україна відзначає 12 вересня, мені надзвичайно приємно зустрітися з кожним, хто причетний до цього свята мужності, сили і краси. Я щиро вдячний кожному спортсмену і тренеру за кропітку роботу – власним прикладом ви формуєте здорову націю, здорове суспільство. Зі свого боку, обласна державна адміністрація докладає значних зусиль задля підтримки спортивної еліти регіону: продовжується виплата щомісячних стипендій спортсменам і тренерам, а також одноразових грошових винагород за успішний виступ на міжнародних змаганнях. Важливим внеском у майбутнє є розбудова спортивної інфраструктури у містах і районах Донеччини: реконструкція існуючих об’єктів та будівництво нових. Вірю, що завдяки спільним зусиллям Донецькій області й надалі будуть підкорюватись найвищі спортивні вершини», – звернувся до присутніх Павло Кириленко.

З метою підтримки юних спортсменів у їх прагненні до нових перемог, на свято також завітали: Бахмутський міський голова Олексій Рева, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Володимир Мицик, начальник управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Віктор Лис, заслужений майстер спорту з плавання, чемпіон літніх Олімпійських ігор 1980 року з плавання Олександр Сидоренко, директор комунального закладу «Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки» Ігор Анушкевич, директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова, виконавчий директор Відділення НОК України в Донецькій області Дмитро Подопригора, майстер спорту України з триатлону, чемпіонка України, кандидатка на участь в Олімпійських іграх 2020 року Маргарита Крилова.

Почесні гості заходу ознайомилися з роботою спортивних локацій, які розташувалися на території бахмутського стадіону «Металург» у рамках функціонування відкритого мультиспортивного простору. Свої тренування провели представники легкої атлетики, пляжного волейболу, футболу, боксу, кікбоксингу, дзюдо, вільної боротьби, тхеквондо, важкої атлетики, пауерліфтингу, сумо, шахів, скандинавської ходьби, групи «Здоров’я» та фітнесу, суглобної гімнастики, також для хлопців і дівчат відбулися змагання «Дитяча легка атлетика». Зауважимо, що роботу всіх спортмайданчиків було організовано з врахуванням карантинних вимог, що запроваджені з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

На урочистій зустрічі з провідними спортсменами, тренерами, фахівцями спортивної сфери голова облдержадміністрації Павло Кириленко вручив два десятки відзнак. Так, Почесні грамоти Донецької обласної державної адміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації отримали: заслужений майстер спорту з плавання, чемпіон літніх Олімпійських ігор 1980 року Олександр Сидоренко, заслужений тренер України з дзюдо, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Микола Ящук та тренер-викладач відділення гандболу школи вищої спортивної майстерності Сергій Яровий.

Лист подяки голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації висловлено: Бахмутському міському голові Олексію Реві, начальнику управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради, заслуженому працівнику фізичної культури і спорту України, заслуженому тренеру України з легкої атлетики Віктору Лису, заслуженому тренеру України з легкої атлетики, заслуженому працівнику фізичної культури і спорту України Костянтину Степанцову, заслуженому тренеру України з триатлону Георгію Драгуляну.

Посвідченням «Заслужений тренер України» з карате JKS нагороджено керівника відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація карате» в Донецькій області Ігоря Шалаумова, який виховав володарів нагород чемпіонату світу 2019 року Іллю Пархоменка, Гелену Пархоменко, Владислава Маглєя. Останні отримали від Павла Кириленка посвідчення та нагрудні значки «Майстер спорту України». Таких же відзнак за досягнення в інших видах спорту удостоїлися: Кирим Шехмаметьєв (сучасне п’ятиборство), Єлисей Яковлєв (велосипедний спорт), Крістіна Резнікова (дзюдо), Леонід Войтенко (козацький двобій), Каміла Грищенко (шахи).

Посвідчення та нагрудний значок «Майстер спорту України міжнародного класу» вручено: чемпіону та рекордсмену Європи, багаторазовому чемпіону України з легкої атлетики серед спортсменів з вадами слуху Данилу Саморокову та дворазовому бронзовому призеру чемпіонату світу, чотириразовому переможцю Кубку України 2019 року з карате JKS Єгору Волошину.

Відзнаки «Кращий спортсмен» і «Кращий тренер» Донецької області за підсумками липня 2020 року отримали заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу, чемпіон та рекордсмен України Олексій Бичков та його особистий наставник Альона Бичкова.

Наприкінці заходу учасники спортивних локацій були нагороджені призами від Національного олімпійського комітету України, які вручила Молодий посол «Олімпійського уроку» 2020 року Ганна Александрова.

Для довідки

Всеукраїнський Олімпійський урок започатковано в 2005 році за ініціативи громадської організації «Національний олімпійський комітет України» та за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України.

Основна мета Всеукраїнського Олімпійського уроку – навчання та виховання учнів під знаком ідей і принципів олімпізму, формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом.

 

Більше світлин з заходу – на сторінці Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області у Facebook: www.facebook.com/nocdnua/ (альбом – за посиланням).

Поділитись